A svéd háztartásigép gyártó egyúttal fejlesztéseket hajt végre a megmaradó gyárban, hogy növelje a hatékonyságot és a termelékenységet. Az átszervezés miatt összesen 750 munkahely szűnik meg a két üzemben.
A svéd háztartásigép gyártó egyúttal fejlesztéseket hajt végre a megmaradó gyárban, hogy növelje a hatékonyságot és a termelékenységet. Az átszervezés miatt összesen 750 munkahely szűnik meg a két üzemben.
A cég indoklása szerint a hűtőgépgyártó kapacitás erőteljesen bővült az utóbbi években, elsősorban Kelet-Európában és Ázsiában, ugyanakkor az egyre keményebb verseny az árak és a profitrés csökkenését eredményezte. Az olaszországi gyárban évek óta romlik a versenyképesség.
A tervek szerint az átszervezés 2009 második felében zárul le.
Az Electrolux Magyarországon egyebek mellett porszívókat, hűtőszekrényeket és fagyasztóládákat gyárt.
Az Electrolux Lehel Kft. 201,1 milliárd forint bevételt ért el 2007-ben, ami 11 százalékkal magasabb az egy évvel korábbi 180,9 milliárd forintnál. A jászberényi logisztikai központon keresztül 6,4 millió terméket szállítottak ki tavaly. Átlagosan a gyártott termékek 75 százaléka a nyugati, míg 25 százaléka a kelet-európai piacokon talált gazdára.
Az 57 ezer főt alkalmazó Electrolux tavaly világszerte 105 milliárd svéd korona árbevételt ért el, az üzleti eredménye pedig 4,6 milliárd svéd korona volt. Tavaly a vállalat 17 gyárat zárt be világszerte, míg háromban kapacitáscsökkentést hajtott végre. A svéd cég világszerte 9 új gyárat hozott létre alacsonyabb költségű országokban.