BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újra együtt a Fiat és a Lada

Az olasz Fiat és Oroszország legnagyobb autógyára, a Ladákat is előállító Avtovaz kedden szándéknyilatkozatot írt alá az együttműködésről.

A két vállalat motorok, és egyéb részegységek közös fejlesztését és gyártását tervezi, többek között az új Lada modellekbe. Az együttműködés részleteit még konkretizálni kell, a végleges megállapodás néhány hónap múlva várható. 

A Fiatnak már van egy másik orosz járműipari vállalattal, a Severstal Autoval is megállapodása dízelmotorok gyártására, illetve a Fiat Albea és Doblo modelljeinek gyártására.

A dízelmotorokat egyebek mellett a Fiat Ducatókba szerelik be, valamint a Severstal Auto új UAZ Patriot városi terepjárójába. A gyártás várhatóan jövőre kezdődik.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.