BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új gyárat épít a Hilti Kecskeméten

Új gyárat épít a Hilti Szerszám Kft. Kecskeméten, a gépipari vállalat 7,2 milliárd forintos beruházásához az állam 1,1 milliárd forint támogatást biztosít, a fejlesztés 73 új munkahelyet teremt – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A 120 országban jelen lévő liechtensteini vállalat termékeivel főként az építőiparban dolgozóknak kínál professzionális, rendszerszintű megoldásokat. A vállalatnak nyolc gyára van világszerte, Kecskeméten 12 ezer négyzetméteren több mint háromezer terméket állítanak elő, itt több mint 300 dolgozót foglalkoztatnak. Takács Gyula, a Hilti ügyvezető igazgatója elmondta: az új telephelyen a szerszámgyártást kiegészíti a nagy teljesítményű, professzionális rendszerek szerelése, majd várhatóan a rendszerek alkatrészeinek gyártása is.

Szijjártó Péter kiemelte: a vállalat globális jelenléte miatt jelentős siker, hogy Magyarországot választotta új gyára helyszínéül. A miniszter hosszú távú nemzetközi versenyképességet megalapozó beruházásnak nevezte a Hilti fejlesztését. Felidézte, hogy a Hilti az egyik első külföldi vállalat volt Magyarországon, amely még a rendszerváltozás előtt beruházást hajtott végre.

Az 1989-ben alapított Hilti Szerszám Kft. vésőgyártással indította magyarországi termelését. Az első csarnok építése 1994-ben fejeződött be, jelentős bővülés 2010 és 2012 között történt, amellyel csaknem 12 ezer négyzetméteresre nőtt a gyár. Az egyébként még mindig a Hilti család tulajdonában lévő cég magyar leányvállalata 1997-től már fúrókat is gyárt, és nem sokkal később elkezdett fejlesztésekkel is foglalkozni. Olyan eredményt ért el a kecskeméti üzem, hogy 2004-ben Martin Hilti Innovation díjat kapott a polygon véső fejlesztéséért. Jelenleg itt vésőket, félkész fúrókat, speciális fúrókat, HDA dübelt, gyémánt koronafúrókat és a vágótárcsákat gyártanak.

A vállalat a magyar gépipar egyik meghatározó tagja. A miniszter szerint jelentős szerepe volt abban, hogy 2019-ben a gépipar 11 százalékkal nőtt Magyarországon, és tavaly is fenntartotta ezt a szintet. Az ágazat november végéig 16 ezermilliárd forint termelési értéket állított elő, ami gyakorlatilag megegyezik az előző év azonos időszakáéval. A magyar gépipar termelési értékét tehát nem csökkentette érdemben a világjárvány, ami a gépiparban érintett cégek beruházásai nélkül nem így történt volna – fejtette ki a tárcavezető.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.