Königer Miklós 1979 óta Berlinben él és még ma is csak közepes konyhanyelven beszéli a németet. Érdekes módon éppen ezért hívják filmekbe szerepelni „ez az egyetlen ország, ahol a magyar akcentusnak sármja van” Érkezése után rögtön főszerepet kapott egy kísérleti filmben, azóta mintegy 30 német filmben játszott, 2 filmet rendezett is.
- Megérintettem valamit, ami a japánoknak annyira fontos – meséli Marék Veronika, a Kockásfülű nyúl, a Kippkop sorozat és a Boribon megalkotója, aki kétségtelenül ismert Magyarországon is, de hazai ismertsége nem ér fel japán sztárolásával. A Google japán nyelvű keresője közel 27 ezer találatot ad Marék Veronika japán karakterrel írt nevére, egy Magyarországról szóló japán útikönyv pedig a best of Hungary közé sorolja a szerzőt.
Reigl Judit 37 alkotását jegyző párizsi Centre Pompidou után tavaly az egyik legjelentősebb európai modern gyűjtemény, a londoni Tate Modern is megszerezte egy munkáját. Sőt, az utóbbi években a gyűjtők és az aukciós házak is felfigyeltek rá, s az idén valósággal körberajongták képeit a párizsi Grand Palais-ben megredezett Salon de Collectionneurs vásáron.
A kortárs zenét komponáló, karmesterként is tevékenykedő Maros Miklós 1968-ban zenei továbbfejlődése érdekében választotta Stockholmot új otthonának. A 68 éves művész bár viszonylag sokat jár Magyarországra, a hazai zenekarok nem igazán játsszák műveit. Maros úgy érzi, külföldön népszerűbb, és a magyar muzsikusok nem tartják őt idetartozónak.
A 15 éve egy olasz falucskában élő Pongor Sándor 1981 óta dolgozik és oktat külföldön. 1989 óta vezeti a Nemzetközi Génsebészeti és Biotechnológiai Központ általa alapított fehérjekutató és bioinformatikai részlegét. Munkacsoportjával a világon elsőként fejlesztették ki a fehérjék szerkezeti egységeinek szekvencia-adatbankját, amely nélkülözhetetlen egy organizmus teljes örökítőanyagának elolvasásához.
Az 56-os menekült Szirtes György 1984-ben jött vissza először Magyarországra azok után, hogy nyolcévesen szüleivel és öccsével Angliában telepedtek le. Eddig 13 kötete jelent meg angolul, s első magyarországi látogatása után művei magyarra fordítása is fellendült. Ekkortájt kezdett fordítani ő is Márait, Krúdyt, Kosztolányit, Krasznahorkait. Legutóbb 2005-ben jelent meg kötete – Reel címen, - amivel elnyerte az egyik legrangosabb angol költői elismerést a T. S. Eliot-díjat.
Reneszánsz embernek tartják Klein Görgyöt az őt ismerők, hiszen a tudomány és a szépirodalom területén is tevékenyedik. A mikrobiológus, aki 25 évig volt az orvosi Nobel-bizottság tagja, a második világháború után távozott Magyarországról.
Nem kis feltűnést keltett Péterffy Tamás a New Yorki-tőzsdén – nemcsak magyaros akcentusával, hanem a nyakába akasztott, menzai tálca méretű számítógéppel. Akkor még csodálkozva nézett környezete a fiatal bróker saját tervezésű eszközére, amivel elektronikusan kereskedett akkor, amikor még nem is létezett elektronikus kereskedelem. Ez tette dúsgazdaggá a ma 63 éves Péterffyt, aki a semmiből építette fel cégét, s lett mára a világ legvagyonosabb magyar származású embere, megelőzve még Soros Györgyöt is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.