Őszre előállnak: "ezerrel" készül a Fidesz-program
Ehhez egyszerre több műhelyben formálódnak az előterjesztések: Martonyi János 12 albizottságot fog össze, amelyek egyebek között a költségvetéssel, a szociális ügyekkel vagy az euró bevezethetőségével foglalkoznak. Ez utóbbit Szapáry György, az MNB volt elnöke vezeti, akit egyébként Orbán Viktor pártelnök ezenkívül a nemzetközi gazdasági kapcsolatok építésével is megbízott.
Már befejezte a munkáját, és le is tette jelentését a Járai Zsigmond volt MNB-elnök által vezetett csapat, amely a hazai gazdaságról gyűjtötte össze a befektetők véleményét. A Fidesz elnöke Matolcsy György volt gazdasági minisztert a hosszú távú nemzetstratégiai kérdések előkészítésével bízta meg.
Ezek mellett folyamatosan dolgozik Varga Mihály vezetésével a gazdaságpolitikai kabinet, amely a programkészítéssel egy időben a napi ügyekre koncentrál. Bár már elkészült a külföldi és hazai befektetőkkel való megbeszéléssorozat összegzése, azt egyelőre nem publikálta az ellenzéki párt.
Ebben egyébként információink szerint nincsenek nagy meglepetések: első helyen a kormányzás rossz minőségét bírálták az üzletemberek. Ezután az adórendszer bonyolultságát és a környező országokban tapasztalható előnyösebb feltételeket emelték ki. Kritizálták a magyar oktatás színvonalát, a szerintük igen nagy korrupciót, az uniós források nem megfelelő elköltését, valamint a közbeszerzések tarthatatlanságát.
Úgy tudjuk, már ülésezett az euró-munkacsoport is, amely egyelőre azt javasolja az ellenzéki pártnak, ne jelöljön meg céldátumot. Ha 2010-ben lesz a parlamenti választás, akkor a 2016–17 tűnhet reális célnak – tették hozzá lapunknak az ellenzéki pártban.


