BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A diákok meggyőzték a zsűrit

Schannen Frigyes, A Roland Berger Strategy Consultants Budapesti Irodájának ügyvezető igazgatója

„A Roland Berger hosszú évek óta szoros kapcsolatot ápol a Corvinus Egyetemmel, nemcsak anyagilag, hanem szakmailag is támogatja a tehetséges hallgatókat. Tapasztalataink szerint ugyanis a magyar közgazdászképzésben még mindig kevés a valós élethez közeli, problémamegoldás-központú gyakorlat. Az OEV viszont tökéletes teret nyújt erre, már csak azért is, mivel a versenyhez hasonlóan esettanulmányokat kell megoldani és prezentálni cégünk felvételi elbeszélgetésein is. Külön öröm egy ilyen színvonalú versenyen zsűritagként részt venni, hiszen sokat lehet tanulni a fiatalok motiváltságából és gondolkodásmódjából. Az elmúlt tíz évben nagyon sokat fejlődött a mezőny, a diákok egyre jobban alkalmazzák a gyakorlatban a felsőoktatás keretein belül elsajátított tudást. Néhány évvel ezelőtt még volt olyan csapat, amely csupán ötleteket vázolt az esetmegoldó prezentációjában, konkrétumokat már nem tudott felmutatni a kérdés-felelet során. Ma már csak azoknak a csapatoknak van esélye egy ilyen versenyen, akik tudják értelmezni és célorientáltan alkalmazni a közgazdaságtan módszertani eszközeit.”


Révész Éva, Az OTP Bank főosztályvezetője

„Az OTP Bank fontosnak tartja azoknak a szakmai rendezvényeknek, illetve versenyeknek a támogatását, ahol a fiatal tehetségek megmutathatják magukat. Az Országos Esettanulmány Verseny, amelyet immár tizedik éve rendeznek meg, kiváló lehetőséget teremt erre. Fontos kiemelni: a fiatalok bemutatkozásából a támogató cég is profitál, hiszen nem egyedi eset, hogy a részt vevő diákokat állásinterjúkon látjuk viszont. Ez nem is olyan meglepő, főleg annak tükrében, hogy néhány csapat a már dolgozó felnőtteket megszégyenítő módon adta elő a prezentációját. A verseny nagyszerű lehetőséget biztosít a résztvevőknek olyan készségek és képességek alkalmazására a gyakorlatban, amelyeket a felnőttoktatás keretei között talán eddig nem volt alkalmuk kipróbálni. A zsűri éppen ezért elsődleges szempontként az esetre, valamint a problémára adott tartalmi, szakmai megoldásokat, a prezentációs készségeket és a képességeket vette figyelembe. Fontos szempont volt ugyanakkor az is, miként válaszolnak a csapatok a zsűri kérdéseire. Ez utóbbit – az életben való helytállást – ugyanis nem lehet egyetemi jegyzetekből megtanulni. Külön kiemelném a szervező diákokat, illetve a munkájukat is, akik mindenféle rendezvényszervezői képzettség nélkül méltó körülményeket teremtettek az idén jubiláló versenynek.”


Kis Kornélia, A The Boston Consulting Group marketingvezetője

„A BCG mindig örömmel járul hozzá olyan egyetemi kezdeményezésekhez, amelyek révén a diákok nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban is hasznosítani tudják az egyetemen szerzett tudásukat. Az Országos Esettanulmány Verseny kifejezetten ezt a célt szolgálja: hogyan lehet eszközként használni az elméleti tudást egy probléma megoldásakor. A verseny mindemellett tökéletes teret biztosított arra, hogy a versenyzők gyakorolják a csapatban való érvényesülést, ez szintén az életszerűséget erősítette. Lényegében minden csapatnak ugyanarra a problémára kellett megoldást találnia, mégsem született két ugyanolyan előadás. Szellemes és kiváló prezentációkat láthattunk, ezeket értékben csak tovább növelte a diákok személyisége és a versenyhez való hozzáállásuk. Úgy gondolom, hogy nemcsak a diákok, hanem a zsűriben helyet foglaló cégképviselők is rengeteg tapasztalattal tértek haza. Vállalati szemszögből vizsgálva már csak azért is, mert a jövőtervezéshez ismerni kell a jövő nemzedékét is, hogy egyáltalán mire képesek a diákok. Cégünknél bevált módszernek tekinthető ez a fajta utánpótlás-keresés, hiszen vannak olyan kollégáink, akik néhány évvel ezelőtt éppen ezen a versenyen tűntek fel, és azóta is nálunk dolgoznak. Az idei mezőnyt végignézve biztos vagyok abban, hogy már a nyári gyakorlatunkon is visszaköszön majd néhány ismerős arc.”


Orosz Zoltán, Az Accenture Hungary partnere, a rendszer-integráció és technológiai üzletág igazgatója

„Az Accenture számára érték, és ezért kiemelten kezeljük a fiatal tehetségek támogatását, ezzel a jövő építését. Ez a verseny nagyon jó lehetőség arra, hogy a fiatalok megmutassák, mit tanultak, pontosabban, hogy a tanultakat nehezített körülmények között hogyan tudják alkalmazni egy konkrét üzleti szituációban. Nem utolsósorban pedig többek közt ez a verseny biztosítja cégünk számára a kapcsolat felépítését a legtehetségesebb fiatalokkal. Ezen az eseményen számomra a tehetség az elkötelezettségben, a szakmai tudásban nyilvánult meg, kreativitással és nyitottsággal ötvözve. Mindemellett fontos aspektus volt a kérdések megfelelő, határozott és rugalmas kezelése, amely a nehéz körülmények közötti helytállás képességét bizonyította. A mostani verseny mind témaválasztása, mind pedig a résztvevők és a szervezők által képviselt színvonal miatt nagyon izgalmas volt. A megoldandó eset valódi üzleti helyzetet fedett le, és úgy vélem, ez is inspirálta a résztvevőket, amelynek eredményeképpen több rendkívüli megoldás született. Külön kiemelném azonban a győztes csapatot, amelynek tagjai már az elődöntőkben kitűntek tehetségükkel. A prezentáció és a helyzet kezelése példaértékű volt: jól egyensúlyozták ki az elméletet a gyakorlattal, a kreatív ötleteket az alapos szakmai elemzéssel és a javaslatok pénzügyi alátámasztásával.”


Tanács Zoltán, Az IFUA Horváth & Partners vezető tanácsadója

„Mindenképp támogatandónak tartom azokat az eseményeket, ahol a fiatalok lehetőséget kapnak arra, hogy a nagy nyilvánosság előtt megmutathassák tehetségüket. Kitűnő alkalmat biztosítanak a személyes találkozásra, kapcsolatépítésre diákoknak és vállalatvezetőknek egyaránt. Már maga a verseny szervezése is olyan közösségépítő lehetőséget nyújt, amellyel normál körülmények között csak kevés tanuló élhet. Erről persze azok a szervező diákok biztos többet tudnának mesélni, akiknek ezt a profi rendezésű versenyt is köszönhetjük, és akik egyébként nem is tanultak rendezvényszervezést. Ebből is látszik, az OEV jócskán túlnyúl az egyetemi képzés keretein belül megszerezhető ismereteken. Meglátásom szerint egyébként ezek a versenyek azért is adnak sokkal többet a hagyományos felsőoktatási képzésnél, mert elmélet helyett itt kifejezetten a gyakorlati tudásra kell összpontosítani. Az eseményen legalább 15-20 hallgatónak elég volt csak fél óra ahhoz, hogy teljes mértékben meggyőzzön a rátermettségéről, ez, úgy gondolom, elég jó arány egy ilyen kiélezett mezőnyben. Tehetségük számomra a magas szintű szakmai tudásukon túl abban az alázatban mutatkozott meg, amelyet a rájuk bízott feladat megoldása során tanúsítottak. Nagyon örülnék annak, ha a jövőben alkalmam lenne akár munkatársként, akár üzleti partnerként együttműködnöm velük.”


Kilián Tímea, A British American Tobacco marketing HR-vezetője

„Bár már az egyetemek is egyre inkább a gyakorlatorientált oktatás felé mozdulnak el, nem lehet eléggé kihangsúlyozni ennek fontosságát. Csak jegyzetelésből ugyanis nem lehet megtanulni, hogy a valós üzleti életben hogyan kell reagálni egy adott problémára egy adott pillanatban. Cégünk éppen ezért tartja előremutatónak és támogatandónak az Országos Esettanulmány Versenyt, ahol egyfajta szimulációval lehetőségük volt a diákoknak megmutatni magukat egy szakmai zsűri előtt, úgymond éles helyzetben is. A verseny során abszolút pozitív élményként könyveltem el magamban, hogy mindegyik csapat rendkívül felkészült és tartalmas prezentációs anyaggal érkezett. Maga a prezentáció itt kevés volt a győzelemhez. Hiába volt ugyanis elsöprő maga a prezentációs anyag, ha nem tudták megfelelően előadni azt a diákok. Munkámból adódóan kicsit más szemmel is figyeltem a versenyzőket; többen egy-egy kérdésre adott ügyes és magabiztos válaszukkal tűntek ki a többiek közül. Meggyőző volt számomra az is, ha valakin látszott, és persze elő is tudta adni, hogy egy komplex és átgondolt munka eredményét prezentálja éppen a zsűrinek. Összességében igen tartalmas jubileumi versenyt tudhatunk magunk mögött, s bízom benne, hogy néhány hallgatót már gyakornoki, valamint menedzsment-trainee programunk során láthatok majd viszont.”


Barcza Ilona, A Budapest Bank HR-menedzsere

„A tehetséggondozást nem elég a munkahelyeken elkezdeni, már az iskolákban neki kell gyürkőzni tanárnak és tanítványnak egyaránt. Ez az egyik oka annak, hogy a Budapest Bank évek óta nemcsak figyelemmel kíséri, hanem zsűritagként is szerepet vállal az Országos Esettanulmány Versenyen. Szakmailag fontosnak tartjuk, hogy minél szorosabb kapcsolatot ápoljunk a felsőoktatásban részt vevő hallgatókkal, s ez a verseny kiváló lehetőséget nyújt erre. A személyes találkozások során ugyanis akár jövendő kollégáinkkal is találkozhatunk egy-egy tehetséges hallgató személyében. Egy ilyen színvonalú megmérettetésen átfogó képet kaphatunk a mai egyetemisták képességeiről, elképzeléseiről, így konkrétabb igények fogalmazódhatnak meg egy-egy pozíció betöltésekor. A versenyen való részvétel mindenképpen előnyt jelent a hallgatók számára a karrierépítés kihívásokkal teli időszakában, a verseny során ugyanis az esettanulmányokat úgy kell feldolgozniuk, hogy azok az üzleti életben is megállják a helyüket. Pályakezdőknek szánt vezetőképző programjainkban éppen a versenyben demonstrált képességeket keressük: a többi között a szilárd lexikális tudáson felül a helyzetfelismerő képességet, a komplex gondolkodást, a stratégiai szemléletet, az együttműködést vagy akár a csapatirányítási és nem utolsósorban az erős prezentációs képességet.”

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.