BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Viattott Defend-megbízás

Várhatóan még ezen a héten meghozza döntését a közbeszerzési döntőbizottság a Magyar Posta Rt. és a Defend Kft. között létrejött megbízásos szerződés ügyében. A Group 4 Securitas Kft. ugyanis vizsgálatot kezdeményezett, mert sérelmezi, hogy az állami vállalat nem írt ki pályázatot.

A Group 4 Securitas Biztonsági Szolgáltató Kft. a közelmúltban jogorvoslati eljárást kezdeményezett a posta ellen a közbeszerzési döntőbizottságnál. A társaság azt sérelmezi, hogy az állami vállalat közbeszerzési eljárás nélkül bízta rá pénzforgalmazási üzletágát a Defend Kft.-re -- közölte lapunk érdeklődésére Kecskeméti Sándor, a jogorvoslatot kezdeményező Group 4 Securitas Kft. vezérigazgatója. A bizottság várhatóan még ezen a héten döntést hoz az ügyben, hiszen már a meghosszabbított határidő (február 19.) is lejárt -- mondta Kecskeméti Sándor.
Mint azt a szerződés megkötését követően Kalmár István, a Magyar Posta Rt. elnök-vezérigazgatója elmondta, a társaság azért nem írt ki pályázatot, mert a kiegészítő pénzügyi szolgáltatás nem tartozik a közbeszerzési törvény hatálya alá.
Kecskeméti Sándor ezt nem vitatja, de itt nemcsak pénzfeldolgozásról, hanem számos olyan feldatról van szó, amelyek a közbeszerzési törvény hatálya alá tartoznak. A megbízási szerződés szerint ugyanis a Defend gondoskodik a bankjegyek tárolásáról, és azok őrzéséről, továbbá a bankok és a posta közötti készpénzforgalom lebonyolításáról, valamint az ezzel kapcsolatos logisztikai, könyvelési feladatokat is ellátja.
Kecskeméti Sándor szerint egy állami vállalat nem engedhetné meg magának, hogy a piac "tesztelése" nélkül bízzon meg egy társaságot. Hozzátette: mivel ez egy igen bonyolult szakmai és jogi kérdés, a döntőbizottság vélhetően nem alkalmas a vizsgálat lefolytatására. Amennyiben számukra kedvezőtlen döntést hoznak, akkor bíróság elé viszik az ügyet.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.