Magyar multit szült az integráció
Szentkirályi Magyarország márkanév alatt egyesült a Pepsi, a Teodora és a Szentkirályi ásványvíz – jelentette be Balogh Levente, a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. elnöke és tulajdonosa. A Szentkirályi-Kékkúti és a Pepsi termékeinek hazai gyártásával, forgalmazásával foglalkozó, tavaly felvásárolt cégnek 25 százalékos a piaci részesedése a teljes magyar alkoholmentes szegmensben, és ez még tovább nőhet.
Az integrált vállalat új ügyvezető igazgatója, Berényi Attila szerint magyar multinacionális cégcsoportként fognak működni, ami megmutatkozik majd a szolgáltatás minőségének javításában és a hatékonyság növelésében. A Világgazdaságnak kifejtette: az integrációtól azt várják, hogy olyan termékportfólió jön létre, amilyennel más nem rendelkezik idehaza.
„A Pepsinek nem volt erős vízmárkája, a Kristályvíz piaci részesedése 1 százalék alatti volt, miközben a Szentkirályi értékben 40, volumenben 30 százalékát tette ki a piacnak. Nagy hatással lesz a szektorra, hogy létrejön egy olyan cég, amely teljes vertikumban nyújt világmárkákat” – mondta. A növekedési kilátásokról úgy fogalmazott, hogy a Szentkirályi és a Pepsi korábbi forgalmazója, a Fővárosi Ásványvíz és Üdítőipari Zrt. is 10 százalék feletti éves növekedést ért el az elmúlt három évben. A tulajdonosok elvárása, hogy a fúzióval gyorsuljon a bővülés üteme. A vállalatcsoport árbevételének 45 százalékát az üdítők, 40 százalékát az ásványvizek teszik ki, a maradék 15 százalékot a snackek adják.
Alessandro Pasquale, a Szentkirályi-Kékkúti Ásványvíz Kft. másik tulajdonosa – aki a cseh Karlovarské minerální vody tulajdonosa is egyben – kiemelte: a Szentkirályi Magyarország név választásával fejeznék ki a Szentkirályi név szellemiségét, örökségét, a magyar piac iránti elkötelezettséget. Magyarország a második legfontosabb ország a vállalat életében, és a nagy ütemben növekvő eredményesség következtében nem kizárt, hogy néhány év múlva a legfontosabbá válik. A gyorsan forgó fogyasztási cikkek, vagyis az FMCG hazai piacán a nyolcadik legnagyobb szereplővé vált a vállalatcsoport. Tavalyi árbevétele megközelítette az 50 milliárd forintot, és 11 milliárd forint adót fizetett be. A társaság több mint 600 munkavállalót foglalkoztat, csaknem háromszázféle terméket forgalmaz, és két magyarországi üzemmel is rendelkezik.


