Újabb lökést kapott az Intel potenciális felosztására irányuló törekvés, ennek hatására pedig 16 százalékot ralizott a szebb napokat is megélt csipgyártó árfolyama, mely az idén már egy 35 százalékos futamot tudhat a háta mögött. A boldogsághoz azonban ez még mindig nagyon kevés, a papír ugyanis az elmúlt egy évet tekintve még így is 38 százalékos gödörben jár.
Az Intel részvényei az elmúlt hetekben a vállalat lehetséges felosztásáról szóló hírek miatt keltették fel a befektetők érdeklődését, a papírok ezért a múlt hét végével bezárólag már 18 százalékos erősödést tudhattak magukénak január eleje óta.
Arról ugyanis már korábban is láttak napvilágot hírek, hogy
A friss lendület most a Silver Lake Management háza tájáról érkezett, melyről a Bloomberg forrásai szerint az a hír járja, hogy többségi tulajdont szerezne az Intel programozhatócsip-üzletágában, az Alterában, az erről szóló egyeztetések pedig – a Broadcom és a TSMC tárgyalásaival szemben – már kifejezetten előrehaladtak. Azt ugyan nem lehet tudni, hogy pontosan mekkora részesedésre és milyen áron tenne szert a Silver Lake, a befektetőknek már a szándék és annak komolysága is elégnek bizonyult a részvényvásárláshoz.
Az Intel árfolyamának keddi, 16 százalékos ralija 2020 márciusa óta a legnagyobb napon belüli felértékelődés a cég kurzusában, a papírt régebb óta tartók számára viszont még mindig nagyon kevés az örömhöz, a vállalat ugyanis az elmúlt öt évben értékének több mint felét elvesztette.
Az Intel, melyet egykor a csipipar egyértelműen legnagyobb szereplőjeként tartottak számon, az elmúlt években minden kétséget kizáróan lemaradt versenytársai, elsősorban az Nvidia mögött, főként a mesterséges intelligencia futtatásához szükséges csipek terén tűnik képtelennek hátránya behozására. A vállalat igazgatótanácsa a helyzet javítása érdekében először visszahozta régi vezérét, Pat Gelsingert a cég élére, majd miután túl lassúnak ítélték működését, tavaly év végén lemondatták posztjáról, helyére pedig azóta sem találtak senkit, minden igyekezetük ellenére sem.
A friss részvényrali így jó eséllyel tényleg csak a felvásárlási reményeknek szól, a terveket azonban érdemes óvatosan kezelni: a Fehér Ház tájékoztatása szerint ugyanis nehezen képzelhető el, hogy Trump támogatná, hogy egy tajvani cég üzemeltesse az Intel amerikai gyárait, így a TSMC tervei nem csak a tárgyalóasztalnál, de akár még azon kívül is meghiúsulhatnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.