Az Alteo lezárta azt az ügyletet, amelynek révén a Domaszék 2MW Kft. és annak csaknem 2 megawattos, már működő naperőműve a tulajdona lett. Az ügylet zárásával bekerült az első működő fotovoltaikus egység az Alteo csoport erőművi portfóliójába. A megtermelt áramot a domaszéki erőmű a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal engedélye alapján 25 évig a kötelező átvételi rendszer (KÁT) keretein belül értékesíti. A korábban az Eogen csoport tulajdonában álló négy, egyenként 495 kilowattos szilíciumkristályos naperőműegység a Szeged melletti Domaszék külterületén épült meg 2017 nyarán. A most zárult tranzakcióval az Alteo megújuló energiát termelő erőművi portfóliójában az alternatív gázos egységek, valamint a víz- és szélerőművek mellett megjelent a naperőművi energiatermelés is.
A naperőmű előnye, hogy a rendszer kialakítása egyszeri beruházást igényel, majd megbízható módon, minimum negyed évszázadon át biztosítja a klímabarát energiatermelést, miközben karbantartási igénye minimális, működtetése pedig távfelügyelettel is megoldható. Szeged és környéke a napsütéses órák számát tekintve az egyik legjobb területnek számít hazánkban. A teljes, 2 megawatt kapacitású naperőmű éves szinten mintegy 2400-2600 megawattóra áramot termel majd, amelyet a Mavirnak értékesít az Alteo.
Fontos mérföldkőnek nevezte a cég életében a most lezárult ügyletet ifj. Chikán Attila vezérigazgató. Mint mondta, az első üzemelő naperőművet a tavalyi sikeres tőzsdei tőkeemelés révén bevont forrásokra alapozva tudták a társaság portfóliójába illeszteni. A napokban elindított monori fotovoltaikus erőművek megvásárlását célzó ügylet további 4 megawattal fogja emelni az Alteo naperőműves kapacitásait, így várhatóan 2018 második fél évében már legalább 6 megawattnyi naperőmű működik majd a cégcsoport megújuló energiát termelő portfóliójában.
A piac szinte nem is reagált tegnap a hírre. Ám ez aligha nevezhető meglepőnek, mert ma lehet először kereskedni az Alteo felaprózott részvényeivel. A társaság egyenként 100 forint névértékű, A sorozatú törzsrészvényeit ugyanis 12,5 forintosra alakították. Így az eddigi 2,05 millió részvény helyébe 16,4 millió részvény lép Mikuláskor. A nyolcadolásról az Alteo még a november 8-i rendkívüli közgyűlésén döntött. A részvénysplittel a kisbefektetők felé fordul a társaság, és a forgalom növekedését várja.
Az Alteo törzsrészvényeinek a mai tőzsdenapra vonatkozó bázisárát a kibocsátó részvényeinek a tegnapi tőzsdenapon kialakult záróárának nyolccal történő osztásával s annak a legközelebbi egész számra történő kerekítésével határozták meg. Az így kialakult 655 forintos bázisárat a tegnapi tőzsdezárás után tette közzé a BÉT.
A 2 megawatt kapacitású naperőmű éves szinten mintegy 2400-2600 megawattóra áramot termel
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.