Egy repülőtér működése jelentősen átalakul a nyári hónapokban. Az utasforgalom ilyenkor sokszorosára duzzad, és a rengeteg ember útját kell egyengetni. Ez összetett folyamat, amelyre az utasoknak csak minimális rálátásuk van. A Budapest Airport vezérigazgató-helyettese, Valentínyi Katalin elmondta, hogy több száz, akár több ezer reptéri dolgozó munkája teszi lehetővé, hogy az utazók eljussanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér bejáratától a repülőgépig.
A VG Exkluzív új epizódját itt hallgathatják meg.
Az idei év szinte biztosan rekordforgalmat hoz a Budapest Airport számára. Az utazók száma 2025-ben megközelítheti a 20 milliót. Csak az év első öt hónapjában 7,5 millióan használták már a repteret. A forgalom növekedését azzal is lehet magyarázni, hogy
már 136 desztináció érhető el közvetlen járattal Budapestről.
A nyári dömping heteiben sokszor éri kritika a repteret a járatkésések miatt. Valentínyi Katalin elmondta, hogy a légi közlekedésben az első számú szempont a biztonság, vagyis egy gép csak akkor száll fel a kifutóról, ha rendben el is tud jutni a célállomásra. Az utasok sok esetben nem látják a késés okait, a várakozás pedig frusztráló lehet. A vezérigazgató-helyettes felhívta rá a figyelmet, hogy lehet Budapesten verőfényes napsütés, de Barcelonában tomboló vihar, ami miatt a repülőgép nem tud elindulni. Az is előfordulhat, hogy más járatok késése miatt nem lehetett időben elkezdeni a gép felkészítését az újabb indulásra, de a is előfordulhat, hogy a legénységnek lejárt a munkaideje.
Az ilyen esetekre a légitársaságok és a repülőtér is fel van készülve, a cél, hogy az utasok kellemetlenségeit mérsékelni lehessen.
A VG Exkluzívban a színfalak mögötti munkáról, a tervezet infrastrukturális fejlesztésekről, valamint praktikus tanácsokról is kérdeztük a Budapest Airport vezérigazgató-helyettesét.
A korábbi podcastjeinket itt hallgathatják meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.