Mindössze 28 technológiai cég jelent meg idén az amerikai tőzsdéken, ez 2009 óta a legalacsonyabb szám a Dealogic összesítése szerint. A visszaesést jól mutatja, hogy 2013-ban 48, tavaly pedig 62 társaság döntött úgy a szektorból, hogy a tőzsdén folytatja. Ráadásul az idén elsődleges részvénykibocsátásra (IPO) vállalkozó technológiai vállalatok jelentős részének meglehetősen rosszul indult a kaland, hiszen felük esetében már az eredeti IPO-ár alatti összeget adnak csak a papírjaikért, és akad olyan társaság, amelynek az árfolyama 41 százalékot zuhant. A Techcrunch technológiai portál összeállítása szerint több vállalatnál a tőzsdei karrier korábbi értékénél alacsonyabb szintről indult, például az itthon is ismertebb szolgáltatónak számító Square-nél is ez volt a helyzet.
Persze akadtak sikertörténetek is, így például a Fitbit – amely a harmadik negyedévben a legtöbb viselhető okoseszközt adta el a világon – részvényeinek árfolyama a júniusi tőzsdére lépés óta 56 százalékkal emelkedett, míg a lassan nyereségessé váló, webhosztinggal és domainnév-regisztrációval foglalkozó GoDaddy papírjai április óta 68 százalékkal drágultak. A technológiai cégek közül idén a legnagyobb, 2,8 milliárd dolláros IPO a First Data nevű, fizetési rendszert fejlesztő vállalathoz fűződik, amely októbertől szerepel a tőzsdén. A Techcrunch szerint 2015-ben összesen 9,4 milliárd dollárt gyűjtöttek a szektor társaságai az amerikai tőzsdéken való megjelenéssel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.