A Viresol Kft. szeretne egyfajta tudásközpontot létrehozni a régióban, és az iparág érdekeiért szólalna fel – jelentette ki a partnereknek rendezett szakmai találkozón Tóth Anett, a cég ügyvezető igazgatója. A februárban átadott gabonafeldolgozó keményítőt, lisztjavítóként használt vitális glutént, alkoholt, annak melléktermékeként pedig takarmányként hasznosítható DDGS-t gyárt. Ezek a termékek különböző iparágak által felhasznált alapanyagok, mindig nyitottnak kell lenni a vevők változó igényeire. A cég 250 ezer tonna búza feldolgozását tervezi, részben takarmánybúzáét, részben az annál egy fokkal magasabb, de nem étkezési minőségű eurobúzáét. A partnereikkel hosszú távú kapcsolat kialakítására törekednek, egyszerre pedig 32 ezer tonna terményt képesek tárolni.
A következő években is a malomipari, a takarmánycélú és az exportpiaci felhasználás lesz a három fő hasznosítási iránya a magyar búzának – mondta előadásában Bidló Gábor gabonapiaci elemző. Az elmúlt évek átlagában az export 46 százaléka ment Olaszország, Horvátország és Szlovénia irányába, fennáll azonban a veszélye annak, hogy az olasz piac kevesebb magyar búzát fog felvenni, ezért is örvendetes, hogy nő a hazai ipari felhasználás. Az idei kilátásokról szólva elmondta: bár itthon az állományok a vízhiány miatt elmaradtak a fejlődésben, Európában jól telelt a búza, ezért a tavalyihoz hasonló áremelkedésre kevés remény van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.