Eladási arányaikat tekintve sikeresek voltak az antikváriumok karácsony előtti aukciói, de ez számszerűleg túl nagy robbanást nem eredményezett, ahogy árverési rekordok sem születtek. A Központi Antikvárium, hagyományaihoz híven, egy hét különbséggel tartotta két aukcióját. Az elsőn a kisebb értékű darabok kerültek kalapács alá; ezúttal valóban alacsony induló árakkal találkozhattunk, ennek megfelelően alakultak a leütési eredmények. A dobogó első helyén a 79-es tétel végzett; Fényes Elek Magyar országnak, ’s a’ hozzá kapcsolt tartományoknak… című munkáját 95 ezerért ütötték le, ez – tekintve, hogy 30 ezer forintról indult – kifejezetten szép eredmény. A második helyen több 90 ezer forintos tétel végzett, emellett volt még több tízezres nagyságrendű leütési ár, de a pár ezres végeredmény sem ment ritkaságszámba.
Egészen más léptékek határozták meg a piacvezető ház második aukcióját. Ekkor kétmillió forint volt a legmagasabb leütési ár, amelyért Temesvári Pelbárt eddig egyetlen ismert bázeli nyomtatványát szerezte meg egy gyűjtő. Ez az eredmény ugyan csak a kikiáltási árnak felelt meg, viszont az induló érték több mint kétszereséért ment el Apáczai Csere János Magyar encyclopaediája (1,4 millió forint). Carolus Clusius Rariorum… című, 1584-ben Antwerpenben kiadott magyar vonatkozású botanikai műve szintén induló áron, 1,2 millióért kelt el, viszont igen jól teljesítettek a magyar klasszikusok: Csokonai Vitéz Mihály Festetich Györgyhöz írt versének ára 800 ezerről 950 ezer forintra kúszott, Fazekas Mihály első kiadású Lúdas Matyija pedig 600 ezerről egészen az 1,1 millió forintig jutott.
A Mike és Társa november végi árverésén főleg pár ezer, illetve tízezer forintos tételekkel találkozhattunk, de akadtak több száz ezres leütési eredmények is. Legmagasabb áron (280 ezer forint) a 31-es tétel kelt el, nem kis emelkedést produkálva: Bessenyei György Magyarság című írásának első kiadása 30 ezer forintról érte el az említett árat. A kiemelkedő tételek közé tartozott Josephus Flavius műveinek két kiadása: a 194-es számú, 1510-ben kiadott De antiquitatibus… (200/200 ezer forint), valamint a közvetlenül ezt követő Antiquitatum Iudaicarum…, amely 1534-ben jelent meg (240/250 ezer forint).
A Honterus Antikvárium kínálata – legalábbis ami a kikiáltási árakat illeti – igen hasonló volt a Mike és Társánál tapasztaltakhoz, itt azonban egymillió forintot meghaladó eredmény is született. Szenci Molnár Albert Bibliája, amely a teljes Biblia református fordítását tartalmazza, az 1,2 milliós induló ár után 1,5 millió forintért kelt el. Mélyen a zsebébe kellett nyúlnia annak is, aki Hummitzsch 1842-ben kiadott Panorama der Donau von Wien bis Pesth című albumát kívánta magáénak tudni: a ritkaságot a 360 ezres start után 450 ezerért vitték el.
Végül egy izgalmas egybeesésről kell megemlékeznünk pár szóban. A Honterus és a Központi Antikvárium kínálatában egyaránt megtalálható volt Weinmüller Bálint 1795–1809 között kiadott nyolckötetes Ladvocat… című életrajzi munkája. A Honterusnál 184-es számmal, 50 ezer forintról indított tétel 240 ezer forintért kelt el, míg a Központinál ugyanezen kiadvány 179-es számmal, 80 ezerről indult, és csupán 90 ezer forintért ütötték le.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.