BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Árharc dúl az osztrák építőiparban

Az osztrák építőiparban olyan árharc dúl, amely középtávon veszélyt jelenthet a kisebb és a közepes méretű építőipari cégek számára - írja a Die Presse.

Az osztrák lap szerint ennek okai közé tartozhik, hog túl kevés a rendelés, és az idei első negyedévben tapasztalt rossz időjárás massziv bevételi csökkenéseket idézett elő, amelyeket már nem lehet behozni. Még áprilisban is túlságosan kevés osztrák épitőipari cég volt leterhelve, ezt mutatja a munkanélküliségi statisztika is - magyarázta Robert Jaegersberger, a tartományi épitőipari szakmai szövetség illetékese. "Nem voltunk ahhoz hozzászokva, hogy négy hómapon át gyakorlatilag semmit sem dolgoztunk."

Az osztrák épitőipariban idén áprilisban 14 százalékkal több munkanélkülit számoltak, mint a tavalyi azonos hónapban. Ráadásul a rendelések száma is túl kevés, mindenekelőtt az önkormányzatok takarékoskodnak az ipari projekteknél. Jaegersberger abban reménykedik, hogy fennmarad legalább a lakást építő magánszemélyek magas beruházási készsége.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.