Megegyezéssel zárult a kínai ZTE és a washingtoni hatóságok öt éve húzódó vitája: a mobiltechnológiai óriás elismerte, hogy szándékosan megsértette az Irán és Észak-Korea elleni embargót. Igaz, sok választása már nem nagyon volt, mivel az amerikaiak kilátásba helyezték a cég tevékenységének korlátozását. Az exporttilalom megsértése miatt a vártnál nagyobb, különböző jogcímeken összesen 1,2 milliárd dollárt kell bírságként kifizetnie a ZTE-nek, és belement abba is, hogy hét évre megvonják az exportkedvezményeit – amennyiben ismét szankciósértésen kapják. A bírság azért ért rekordszintre, mert a kínaiak szisztematikusan akadályozták a nyomozást, csak szavakban működtek együtt a hatóságokkal. A ZTE részvényesei megkönnyebbültek a megegyezés hírére, az árfolyam Hongkongban 6 százalékkal erősödött. A világ tíz legnagyobb mobilgyártója közé sorolt, a kínaiak között az ötödik helyet elfoglaló ZTE erősen függ az USA-tól, mivel részegységei 25-30 százaléka onnan származik. Csak tavaly 2,6 milliárd dollárért vásárolt amerikai beszállítóitól, köztük a Microsofttól, az Inteltől és a Qualcommtól.
A bírság miatt a ZTE négy év után először zárja veszteséggel üzleti évét, az elemzők 342 millió dolláros tavalyi deficitet valószínűsítenek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.