Az április 5-i londoni aukció 300 tételének válogatásakor a brit művészet sokszínűségét és innovatív szellemét igyekeznek megmutatni. A festészet mellett szobrok, fotográfiák, printek, grafikák és kerámiák is megvásárolhatók, és minden egyes tétel (vagy a művész) emblematikusan brit. A legalacsonyabb becsértékű tétel 400 font, de a legkeresettebb brit művészektől is kínálnak alkotásokat. Az aukciót Chris Levine II. Erzsébet királynőről 2004-ben készített portréjával hirdetik, A létezés könnyűsége című, meditatív hangulatú fotónyomat a lehunyt szemű királynőről először kerül nyilvános aukcióra, magától a művésztől, becsértéke 50-70 ezer font.
London volt a világ egyik legfontosabb művészeti központja a hatvanas években. Ekkor és itt indult az op-art, az optikai jelenségeket felhasználó, hipnotikus, a szemet elbizonytalanító hatású művészet. Bert Stern fotója a korszak ikonikus modelljéről, Twiggyről 1967-ben egy ilyen op-art háttér előtt készült, a felvételről 2008-ban nyomott printet árverezik most 3–5 ezer fontos becsértékkel. Szintén fotótétel és nagyon brit a David Bailey készítette hatdarabos portrésorozat a korszak meghatározó brit hírességről. A Pin Up 1965 című tétel többek között a fiatal Mick Jagger, John Lennon és Paul McCartney, valamint Michael Cainei arcképét tartalmazza, becsértéke 5–7 ezer font.
A hatvanas évek fontos londoni galeristája, Kasmin rendezte a frissen végzett fiatal David Hockney első önálló kiállítását, most ezekből a korai, ritkaságnak számító nyomatokból, litográfiákból kerül ki egy csomag a piacra, darabonként 7–9 ezer fontos becsértékkel. Dame Elisabeth Frink Fekvő ló című, 1978-ban készült bronzszobra 60–80 ezer fontos becsértékkel az árverés egyik legértékesebb tétele. Az 1976-ban elhunyt Laurence Stephen Lowry az angolok elismert festője, 1965-ös datálású olajfestménye is a kiemelt tételek közé tartozik 50–80 ezer fontos becsértékével. A másik nagy angol mester, Henry Moore életművéből számos darab lesz hozzáférhető az árverésen, a sokszorosított grafikáktól az egyedi munkáig, közülük 15–25 ezer fontos becsértéket kapott a Két nő címet viselő akvarell. És végül még egy megkerülhetetlen brit, Winston Churchill mellszobra Oscar Nemontól, mely 1964-ben készült, értéke 12–18 ezer font.
A School of London 1976-ban jött létre a Londonban alkotó, az absztrakttal és az avantgárddal szemben a figurális festészetet újra divatba hozó fiatal festőkből. Frank Auerbach, Leon Kossoff, Francis Bacon, Michael Andrews és Lucian Freud berobbantak a köztudatba, műveiket sokan gyűjtik, nem csak a szigetországban. Lucian Freud rajzai, tanulmányai, grafikái 10 ezer font alatt hozzáférhetők ezen az árverésen, de a legdrágább ceruzarajza is 20-30 ezer font.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.