Magyarország agrárország, mindig is az volt, és az is marad, akkor is, ha sikeres az ipara – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, az MCS Vágóhíd Zrt. mohácsi vágó-, csontozó-, daraboló- és csomagoló- sertésüzemének átadásán. A próbaüzemén már túljutott vágóhíd hivatalos átadását jelképező szalagot Orbán Viktor és Csányi Sándor, az MCS Zrt. és a Bonafarm csoport tulajdonosa vágta át. A mohácsi üzem 21 milliárd forintos beruházás keretében, 2,7 milliárd forint állami támogatással épült meg. A kormány 2014-ben kiemelt beruházássá nyilvánította, az építkezés 2015 áprilisában indult, tavaly december 20-án megkezdték a próbaüzemet.
A nagy tervek megvalósulásához kell egy erős ember, ez a vágóhíd sem épült volna fel Csányi Sándor nélkül – hangsúlyozta Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint a 170 milliárd forintos árbevételű, hatezer embert foglalkoztató és 8 milliárd forint adót „lelkesen” befizető Bonafarm működése – amelynek szerves része a kistermelők bevonása, korszerű technológiákkal való ellátása – olyan mintát ad a magyar mezőgazdaságnak, amelyben a vidéki emberek is biztonságban érezhetik magukat. A húsipar pedig „visszaszerezte önbizalmát”, és hamarosan újra a régi fényében tündököl majd – jelentette ki.
A nemzetközi összehasonlításban közepes méretű vágóhídon több mint 600-an dolgoznak, és egy műszakban 800 ezer normál, illetve 100 ezer – a téliszalámi gyártásához szükséges – nagy súlyú sertést képes levágni. Korszerűségét jellemzi, hogy egységnyi hús előállításához 70 százalékkal kevesebb vizet és 40 százalékkal kevesebb energiát használ fel, mint a Bonafarm csoporthoz tartozó Pick leállított szegedi üzeme – mondta a megnyitón Pókos Gergely, az MCS Zrt. vezérigazgatója.
A tervek szerint 2020-ban évi 750 ezer sertést szállít be saját forrásból a Bonafarm. Ennek kétharmada a cégcsoporttal együttműködő kis- és közepes gazdaságokból származik majd – jelentette ki Csányi Attila, a Bonafarm Zrt. vezérigazgatója. A tőkehús részben a Pick Szeged Zrt. készítményüzemeinek alapanyagául szolgál, a hazai boltokba kerül, illetve több mint harmadát exportálni fogják. A mohácsi az egyetlen magyar vágóhíd, ahol a teljes termékpályán tanúsítani tudják a végtermék GMO-mentességét. Csányi Attila elmondta, hogy a Bonafarm csípőteleki tehenészete négy év alatt már felerészben visszahozta a befektetett tőkét, és a mohácsi beruházástól is ezt várják, az eredményt pedig a szegedi készítményüzem fejlesztésére fordítják majd.
Lesz Mohácson Duna-híd, pénz már van rá, de terv még nem született – reagált Orbán Viktor Hargitai János, a térség KDNP-s országgyűlési képviselőjének egy Duna-híd szükségességét hangsúlyozó felvetésére. A miniszterelnök azt is elmondta, hogy a Pécs és Szeged közötti autóút is szerepel a tervek között, ezt azonban megelőzi a Pécs és Szeged közötti közúti összeköttetést biztosító négysávos út megépítése. VG
Lesz Mohácson Duna-híd, pénz már van rá, de terv még nem született – reagált Orbán Viktor Hargitai János, a térség KDNP-s országgyűlési képviselőjének egy Duna-híd szükségességét hangsúlyozó felvetésére. A miniszterelnök azt is elmondta, hogy a Pécs és Szeged közötti autóút is szerepel a tervek között, ezt azonban megelőzi a Pécs és Szeged közötti közúti összeköttetést biztosító négysávos út megépítése. VG-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.