Világszerte hatszáz helyen használják már a magyar Huple mozgás- és koordinációfejlesztő eszközt, a legnépszerűbb Belgiumban, az egyesült államokbeli Georgiában, mind szélesebb körben alkalmazzák Franciaországban, s már megjelent Új-Zélandon is. Schultheisz Judit gyermekorvos találmánya azért rendkívül jelentős, mert játékos formában forradalmi módon segíti a veleszületett fejlődési rendellenességek diagnosztikáját és rehabilitációját, illetve akkor is hasznos, ha nincs semmi baj, mert hozzájárul az egészséges gyerekek mozgáskultúrájának fejlesztéséhez is.
Manapság mind több a sajátos nevelési igényű gyermek, arányuk Magyarországon már eléri a 30 százalékot – tudtuk meg a doktornőtől. Több a központi idegrendszerhez kapcsolódó fejlődési rendellenesség is, ezek korai felismerésében és gyógyításában ugyancsak segíthet a Huple.
Még a nyolcvanas években saját, idegrendszeri rendellenességekkel és bénult felkarral született kislányán akart segíteni Schultheisz Judit. Anyaként és gyermekorvosként lázasan kereste-kutatta a megoldást. Ennek lett első eredménye a „Gézengúz” gömb, amely csecsemőkortól az iskoláskor végéig alkalmazható a rászoruló gyermekeknél. A lánya időközben rendbejött, már felnőtt, végzett pszichológus. De nem hagyta nyugodni a gondolat. Továbbfejlesztette saját gyógyító eszközének „gyermekét” is. A 2005-től kezdődő fejlesztési-innovációs munka eredményeként jött létre a Huple, amely stabilabb, biztonságtechnikailag jobb a Gézengúznál, és az anyaga is korszerűbb. Úgy néz ki, mint egy virág, szárazföldön és vízben egyaránt használható – jellemezte tömören és nagyon találóan Schultheisz Judit az akkori Egészségügyi Minisztérium által hivatalosan regisztrált orvostechnikai eszközt. Ez is egyensúlyi érzékelésen keresztül támogatja a terápiás koncepciót. S ahogy fejlődött a termék, úgy bővült a „felhasználók” köre. Már sok Down-szindrómás, autista gyermek életét is megváltoztatta a Huple, és egyre több helyen alkalmazzák másutt is. Például a baba-úszófoglalkozásokon vagy bölcsődékben, óvodákban diagnosztikai eszközként.
A feltaláló orvos szíve szerint mindenhová elvinné ezt a játékos eszközt, ahol gyerekek vannak. A legfontosabb az lenne, hogy szűrőeszközként bekerüljön a bölcsődékbe, óvodákba. Minél korábban felismerik a bajt, annál könnyebb segíteni rajta, a Huple alkalmazásával a lényeges javuláshoz nem kell egy évnél több. Áprilisban orvosoknak és védőnőknek szerveznek képzést a Huple-ről. Egyidejűleg támogatókat, befektetőket, nemzetközi piaci forgalmazásban járatos partnereket keresnek. „Az álmom az, hogy minden óvodában legyen Huple” – mondta végül a különleges gyógyító eszköz feltaláló orvosa. VG
Mozgáskultúrát fejlesztő eszköz: egészséges gyermekek számára is jól hasznosítható tornaszer, mely elősegíti az izmok fejlődését, az egyensúlyérzet kialakulását. A termék alkalmas helyváltoztatásra is, így akár versenyezni is lehet vele.
Mozgáskultúrát fejlesztő eszköz: egészséges gyermekek számára is jól hasznosítható tornaszer, mely elősegíti az izmok fejlődését, az egyensúlyérzet kialakulását. A termék alkalmas helyváltoztatásra is, így akár versenyezni is lehet vele.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.