BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Angela Merkel a legbefolyásosabb asszony

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az idén is Angela Merkel a világ legbefolyásosabb nője – legalábbis az amerikai Forbes magazin idei listáján. A német kancellárt Hillary Clinton amerikai külügyminiszter és Dilma Rousseff brazil köztársasági elnök követi.

A nőket a magazin befolyásuk, vagyonuk és az általuk felügyelt pénzösszeg alapján rangsorolta. A top ötben szerepel Melinda Gates, a Bill & Melinda Gates Alapítvány társelnöke, a Microsoft-vezető Bill Gates neje, őt követi Jill Abrahamson, a New York Times ügyvezető igazgatója. Sonia Gandhi, az indiai Kongresszus Párt vezetője a hatodik. Michelle Obama, az amerikai first lady a hetedik helyen végzett.

Az idén kilencedik alkalommal összeállított százas listán az angol királynőn kívül nyolc politikai vezető, valamint 25 cégvezető is található.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.