Hogyan nézett ki valójában a torony? Először fedeztek fel kortárs ábrázolást az építményről. Nagy Sándor számára a gigantikus torony még nem volt elég magas: Babilon meghódítása után Kr. e. 323-ban az alapokig elhordatta, és helyére egy még hatalmasabb építményt akart emeltetni. Erre azonban soha nem került sor, mert nem sokkal ezután meghalt. Mind a mai napig nem tudjuk, hogyan nézett ki a legendás Bábel tornya, amelyet II. Nabukodonozor idején építettek.
A norvég üzletember, Martin SchØyen gyűjteményében azonban felbukkant egy az említett időszakból, Kr. e. 604–562-ből származó sztélé. Ezen az uralkodót, valamint a tornyot ábrázolják, mint egy újbabilóniai építési dokumentumon. Ezen többek között a következő felirat található: „Szolgálatra köteleztem minden országot, minden alattvalót és minden uralkodót, hogy a világ népei fölé emelkedő tornyon dolgozzon.”
Az építkezésen tehát valóban babiloni zűrzavar uralkodhatott, amelyről a Biblia is tudósít a Genezis Könyvében (Gen. 11,1-9). Ennek ellenére a bibliai állítással szemben az építmény elkészült – amely természetesen nem érhetett az égig.
Mindazonáltal az akkori állapotokhoz mérten a torony gigantikus méretű lehetett. A mai napig fennmaradt alapok oldalai egyenként 91,5 méter hosszúak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.