BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

Részvénypiac: beindult az amerikai gyorsjelentési szezon, stabilizálódott a zuhanás után a bitcoin

A tegnapi amerikai inflációs adatok nyomán a piac jóval kisebb kamatcsökkentést áraz az idén – a Fed kivár. A részvénypiac az amerikai gyorsjelentési szezonra vár, a tech szektor mindenesetre az Nvidia erősödésének köszönhetően tovább szárnyal. A bitcoin árfolyama stabilizálódott a történelmi csúcsot követő zuhanás után.

Nyomás alá került az ázsiai részvénypiac szerdán, a dollár április eleje óta a legerősebb szintre emelkedett a jennel szemben, miután az amerikai inflációs adatok arra utaltak, hogy a vámok áremelkedést okoznak, ezzel csökkentve a várakozásokat a Federal Reserve monetáris enyhítésére vonatkozóan. 

részvénypiac
Gyorsjelentési lázban ég a részvénypiac / Fotó: AFP

Az amerikai államkötvényhozamok több mint egy hónapja nem látott magasságba emelkedtek, különösen erősítve a dollárt a jennel szemben. Ugyanakkor a technológiai részvények ellenállónak bizonyultak, miután az éjszaka folyamán 4 százalékkal emelkedett az Nvidia, a mesterségesintelligencia-hullám egyik üdvöskéje. A Brent nyersolaj ára továbbra is 69 dollár körül mozgott hordónként.

Inflációs aggodalmak, Fed-kétségek

A kedden közzétett adatok szerint az amerikai fogyasztói árak júniusban 0,3 százalékkal emelkedtek, ami nagyjából megfelelt az előrejelzéseknek, ugyanakkor ez volt a legnagyobb havi növekedés január óta. A közgazdászok szerint az olyan termékek ára, mint a kávé és a lakberendezési cikkek, a Trump-kormányzat egyre szigorodó importvámjai miatt emelkednek. 

A Fed egyelőre változatlanul hagyta a kamatlábakat, mivel arra várt, hogy láthatóvá váljon a vámok inflációs hatása. 

Ismerjük Powell elnök, valamint néhány kollégája preferenciáját, miszerint megvárják a vámhatások megjelenését – és ezeket a nézeteket most megerősíti ez az adat is 

mondta a Reutersnek Taylor Nugent, a National Australia Bank vezető közgazdásza. Ennek eredményeképp „a piac jelentősen csökkentette a Fed kamatcsökkentési várakozásait” – tette hozzá Nugent. A kereskedők jelenleg 43 bázispontnyi kamatcsökkentést áraztak be az év hátralévő részére, és 56,5 százalék valószínűséget adnak egy negyedpontos vágásnak szeptemberben. 

A befektetők most nagy érdeklődéssel várják a szerdán esedékes termelői árindexadatokat, hogy kiderüljön, az inflációs nyomás az ipari szektorban is megjelenik-e.

A tech szektor még tartja magát

  • Az ausztrál részvényindex és Dél-Korea KOSPI egyaránt körülbelül 0,6 százalék veszteséget mutatott magyar idő szerint kora reggel. 
  • A szárazföldi kínai blue chipek indexe, a CSI 300 0,1 százalékkal esett vissza. 
  • Japán technológiai és exportorientált részvényekkel teli Nikkei indexe stagnált, kisebb nyereségek és veszteségek váltakozása után, amit az Nvidia jó teljesítménye és a gyenge jen is támogatott. 
  • Tajvan irányadó indexe 0,5 százalékkal emelkedett. 
  • A hongkongi Hang Seng indexe 0,8 százalékkal nőtt, folytatva a keddi, a technológiai szektor vezérelte 1,6 százalékos raliját. 
  • Az amerikai S&P 500 határidős indexe 0,2 százalékkal csökkent az ázsiai kereskedelemben, miután az amerikai azonnali piacon 0,4 százalékkal esett vissza az éjszaka.

Az amerikai gyorsjelentési szezonra vár a részvénypiac

A Fed politikája és Donald Trump amerikai elnök vámintézkedései mellett a vállalati gyorsjelentési szezon is kiemelt figyelmet kap a befektetőktől. A JPMorgan Chase és a Citigroup a vártnál jobb eredményeket közöltek, de a piaci reakció vegyes volt. A Wells Fargo csökkentette a 2025-ös nettó kamatbevételre vonatkozó előrejelzését, annak ellenére, hogy a második negyedéves nyeresége meghaladta az elemzői várakozásokat. 

Szerdán a Goldman Sachs, a Morgan Stanley és a Bank of America teszi közzé eredményeit.

  • Az amerikai 10 éves államkötvényhozamok szerdán 4,495 százalékig emelkedtek, ez a legmagasabb szint június 11. óta. 
  • A dollár közel maradt többhetes csúcsához a főbb devizákkal szemben. 
  • A dollárindex alig változott, 98,545 volt, miután kedden 98,699-ig, június 23. óta a legmagasabb szintre emelkedett. Az amerikai deviza 148,785 jen körül stabil maradt, és korábban elérte a 149,04-os szintet, ami április 3., Trump „felszabadulás napi” vámbejelentése óta a legmagasabb. 
  • Az euró 0,1 százalékkal, 1,1612 dollárra erősödött, igyekezve eltávolodni a keddi háromhetes mélypontjától, amely 1,1593 dollár volt. 
  • A bitcoin körülbelül 1 százalékkal, 117 696 dollárra emelkedett, stabilizálódva azután, hogy a héten 6 százalékot zuhant a hétfői, 123 153,22 dolláros történelmi csúcsról. 
  • Az arany ára 0,3 százalékkal, 3332 dollárra emelkedett. 
  • A Brent nyersolaj határidős ára 5 centtel 69,16 dollárra esett hordónként.
  • Az amerikai West Texas Intermediate ára 9 centtel 66,89 dollárra csökkent. 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.