BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Véget ér a térdeplés kora a Premier League-ben, már az angoloknak se kell

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Csak a szezon néhány meccsén teszik meg a gesztust a játékosok a kevesebb néha több elképzelés jegyében.

Az angol labdarúgó első osztály, a Premier League játékosai nem térdelnek le a jövőben minden mérkőzés előtt, hanem csak a szezon bizonyos, nagy érdeklődést kiváltó pillanataiban élnek a gesztussal a kevesebb több filozófiája jegyében – írja a The Guardian.

A csapatkapitányok a múlt héten gyűltek össze, hogy megvitassák, folytatják-e a 2020-ban elkezdett gyakorlatot, mely a Black Lives Matter (Fekete életek is számítanak) mozgalom támogatását fejezte ki George Floyd meggyilkolását követően.

Premier League, térdelés
Fotó: Shutterstock

Több csapatkapitány is arról beszélt, részben csapattársai nevében is, hogy a gesztus elvesztette erejét, sőt akár megosztóvá is vált. A szurkolók egy része szerint a gyakorlat túlságosan átpolitizált, noha a támogatói szerint világos, hogy csupán a nagyobb egyenlőség és befogadás szükségességét kívánja kifejezni.

Nem meglepő, hogy a sportolók a múlt héten nem is jutottak dűlőre, ám most szerdán már sikerült megállapodni: az első és az utolsó fordulóban, az októberi, rasszizmus elleni fordulókban, a karácsonyi mérkőzéseken és a Ligakupa és az FA-kupa döntőjén fognak végül a játékosok térdelni.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.