Manapság a nyugati demokrácia sokak számára szürke, unalmas parlamenti üléseket és hosszú, üres beszédeket jelent, amelyek alatt a legizgalmasabb pillanatokat személyes bekiabálások vagy tömeges zajongások hozzák. A törvények megvitatására azonban néha nem elegendők a szavak, a világ többi részén pedig a nemzetgyűlések egyik alapeleme a képviselők közti verekedés, ahol a honatyák az öklükkel foglalnak állást. A Magyar Nemzet összegyűjtötte a legemlékezetesebb eseteket.
Alig több, mint egy hete Szerbiában a parlamenti ülésen szóváltásból verekedés lett, miután az ellenzék az Újvidéken történt tragédia áldozatainak tiszteletére tartott néma csend után provokációval vádolta a kormánypártot. Papírokat dobáltak, ököllel támadtak, és borral is locsoltak, miközben a házelnök próbálta helyreállítani a rendet.
2016-ban a török parlamentben a mentelmi jog eltörléséről szóló vita fajult el. A kurdbarát HDP és az AKP képviselői verekedtek össze, vizespalackok repültek, és többen kórházba kerültek. A feszültséget Erdogan vádjai is szították, miszerint a kurdbarát képviselők terrorszervezetekkel állnak kapcsolatban.
2017-ben Jacob Zuma elnök országértékelő beszédét próbálták megzavarni az EFF radikális képviselői. A biztonsági őrök és a képviselők dulakodása miatt az eseményt félbeszakították, de az erőszak már nem volt szokatlan Zuma korábbi felszólalásai során sem.
A japán parlamentben 2015-ben szokatlan jelenetek zajlottak, amikor az ellenzék a katonai szerepvállalást szabályozó törvény ellen tiltakozott. A képviselők egymásra mászva próbálták megakadályozni a szavazást, de a jogszabályt végül elfogadták.
A georgiai parlamentben az elmúlt két évben háromszor is verekedés tört ki a külföldi ügynökökről szóló törvényjavaslat miatt. Az ellenzéki képviselők orosz ügynöknek nevezték a kormánypártiakat, míg az ellenzék amerikai ügynökökkel vádolta a másik felet.
2024-ben a bolíviai parlamentben egy 900 millió dolláros hitelről szóló vita fajult dulakodásig. A törvényhozók között lökdösődés és hajtépés is előfordult, miközben a kormány az infrastruktúra fejlesztésének fontosságát hangsúlyozta.
2013-ban az ukrán parlamentben nyelvi vitából lett verekedés, amikor egy orosz nyelvű felszólalás váltott ki heves indulatokat a nacionalista képviselők részéről. Az ülést felfüggesztették, hogy helyreállítsák a rendet.
Koszovóban 2015-ben könnygázzal szakították félbe az ülést az ellenzéki képviselők, akik a Szerbiával kötött megállapodások ellen tiltakoztak. Az incidens miatt ki kellett üríteni az épületet, de sérülés nem történt.
Tömegverekedés tört ki a koszovói parlamentben
Az ellenzék árulásnak tartja az észak-koszovói szerbeknek tett engedményeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.