Országos tisztifőorvos: alig van már térítéses vizsgálatkérés
Folyamatosan ezer fő közelében van az új esetek száma.
VG
2020.09.25, 12:23
Megosztom a cikket
Tizenhat, a csütörtöki Szuperkupa-mérkőzésre érkezett drukker testhőmérséklet-eredménye volt túlságosan magas, de őket mind újramérték 15 perccel később, így mindenki bejuthatott, akinek jegye volt – hangzott el az operatív törzs pénteki tájékoztatóján.
Kilenc beteg meghalt, 16 ezernél is több aktív fertőzött itthon – derül ki a pénteki adatokból. 927 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 22 127-re nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Ennél magasabb napi adatot eddig háromszor adtak ki.
Az Infostart beszámolója szerint Kiss Róbert, az ügyeleti központ vezetőhelyettese elmondta, több tucatnyi esetben volt „szájmaszkos” intézkedés a tömegközlekedésben.
Ellenőrizték a házi karanténokat is, egy nap alatt 12 285 megjelenés volt a rendőrség részéről.
Fotó: Bruzák Noémi / MTI
Szót ejtett a csütörtöki Szuperkupa-meccset övező rendőri tevékenységről:
a meccsen 14 032 drukker volt ott. A határon átlépőknek kellett negatív PCR-teszteredmény és testhőmérsékletet is mértek a stadionbejáratoknál.
Müller Cecília országos tisztifőorvos figyelmeztetett, hogy folyamatosan ezer fő közelében van az új esetek száma. A halottak 57 év fölöttiek voltak a csütörtöki napon, közülük sokan szív- vagy érrendszeri betegek, illetve rákosok voltak koronavírusosként.
A PCR-tesztek önköltségi árával összefüggésben elmondta,
„alig van már térítéses vizsgálatkérés”, de a 19 500 forint nem csak a teszt árát, hanem a tesztelés infrastruktúrájáét is magában foglalja.
Arra a kérdésre, hogy igaz-e, hogy az innovációs minisztérium szerint október elején ugrik meg a halálozások száma, illetve mire alapozzák ezt azt mondta, hogy
az ország a WHO ajánlásai alapján jár el. „Vannak matematikai modellek és járványügyi alapvetések. Ha nő a fertőzöttszám, nő a halálozások száma, főként, ha magas kockázatú egyén betegedik meg. Még nagyobb a felelősségünk, mint valaha is volt”
– tette hozzá.
Rendőri intézkedések
A rendőrök 263 alkalommal intézkedtek a koronavírus-járvány miatt hétfőn életbe léptetett kormányrendelet alapján az elmúlt négy napban – közölte a pandémia elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese pénteken online sajtótájékoztatón.
Kiss Róbert alezredes elmondta:
a rendőrök 133 esetben intézkedtek a védelmi intézkedések megszegése miatt csütörtökön; több esetben közérdekű üzem megzavarása miatt.
Közölte: 28 tömegközlekedési járművön utazó ember nem vagy nem megfelelő módon viselte a maszkot, 105-en pedig üzletben, vendéglátóhelyen vagy más intézmény területén nem tartották be a maszkviselési szabályokat
Ne maradjon le a Világgazdaság híreiről, olvassa őket mindennap!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.