Sajátos országjáráson készítette Borsos Mihály azokat a felvételeket, amelyek tegnap óta tekinthetők meg a Magyar Nemzeti Galéria (MNG) Historicum című kiállításán. Az MNG támogatója, a Pannon GSM segítségével Borsos Mihály bebarangolta hazánkat, de nem a jólismert városokat, szokványos idegenforgalmi látványosságokat kereste föl, hanem a különleges falusi templomokat és várakat, nemesi kúriákat, múzeumokat, temetőket járta végig. Horváth György művészettörténész tanácsokkal látta el őt, majd az út elejétől már a fölkeresett helységek lakói is szinte kézről kézre adták a fotóművészt: mindenki, aki tudott valami érdekességről, látott valami szépet, a figyelmébe ajánlotta azt. Borsos Mihály nem szakfotográfiákat készített, hanem saját szemszögéből kapta lencsevégre a különleges emlékeket.
A Pannon GSM ezúttal nemcsak a kiállítást, hanem Borsos Mihály két esztendőn át tartó országjárását is támogatta, sőt: már az ötlet is közösen született meg, ez tehát újszerű, önálló projekt a távközlési társaság életében -- mondta el lapunk kérdésére Suba János, a mobilszolgáltató sajtó- és pr-igazgatója. A tegnap ünnepélyesen megnyitott tárlat létrejöttét támogatta a CIB Bank is; a gazdag anyagról úgynevezett kiállításvezető katalógus látott napvilágot.
A barangolás során több ezer fénykép született. A Járatlan utakon, fotográfiák az ezeréves Magyarországról alcímet viselő kiállításon több mint 200 fotó "vall" a közel száz helyszínről. A tárlat átfogja az országot és a millenniumi időt: a beválasztott legkorábbi épület, a tarnaszentmáriai Sarlós Boldogasszony-templom minden bizonnyal állt már Szent István megkoronázása előtt is. A legifjabb megörökített alkotás, Aba Novák Vilmos falképe a jászszentandrási templomban pedig már a 20. században gazdagította a magyar kultúrát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.