BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hiába az érintésmentes fizetés, a készpénz több országban is töretlenül népszerű

Németországban és Ausztriában a többség még mindig a készpénzes fizetésekre esküszik. Európa északi részén azonban már a digitális fizetések a legelterjedtebbek, a készpénz kiveszőben van.

Hiába a bankkártya-cégek és fintech vállalkozások minden törekvése, Németországban és Ausztriában továbbra is a készpénz a legnépszerűbb fizetési forma egy kilenc európai országban végzett felmérés szerint.

Bankkártyás fizetés-2
készpénz, bankkártya
Fotó: Németh András Péter

Van, ahol még mindig a készpénzt részesítik előnyben

A BearingPoint tanácsadó cég megbízásából a YouGov piackutató intézet által végzett kutatás szerint az osztrákok 73 százaléka és a németek 69 százaléka használ különösen gyakran készpénzt. 

Azonban mind a két országban 38 százalék valószínűnek tartja, hogy a készpénz a következő tíz évben megszűnik. 

Ausztriában a megkérdezettek 19 százaléka és a német válaszadók 33 százaléka azonban úgy véli, hogy addig nem fog tudni lemondani teljesen a készpénzről.

A felmérésben vizsgált mind a kilenc országban el tudják azonban képzelni azt, hogy a következő két évben intenzívebben használják a digitális fizetési módokat. A digitális fizetés terjedésére leginkább nyitott Írországban a válaszadók 40 százaléka tudja elképzelni a kártyás fizetés intenzívebb használatát, míg 39 százalék azt is, hogy az okostelefonos agy okosórás fizetéseket használja gyakrabban.

Az érintés nélküli fizetéseket minden más fizetési módot megelőzve különösen gyakran használják Finnországban, ahol 89 százalék az arány, Dániában 76 százalék, Svédországban 75 százalék. Készpénzt a finnek 46 százaléka szokott használni. Dániában ez az arány 35 százalék, Svédországban pedig 28 százalék.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.