BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lényegesen enyhít a kormány a diákhitelek feltételein

Hosszabbítás A mostani 35 éves korhatár helyett 40 éves korig lehet majd kérni és folyósítani a diákhiteleket, a hitelek igénybevételének jogosultsági ideje pedig az eddigi 10 tanulmányi félévről 11-re nőhet – ismertette az erről szóló kormányrendelet-módosítást a Diákhitel Központ az MTI-vel. Egységes osztatlan képzés esetén, ha a képzési idő meghaladja a 11 félévet, továbbra is maximum 14 félévre igényelhető a diákhitel. Mindkét változás 2015. február 1-jén lép hatályba. A már törlesztő ügyfelek is több könnyítést kapnak. A fizetési nehézséggel küzdők az eddigi 24 hónap helyett már 36 naptári hónapra kérhetik a törlesztőrészlet mérséklését, és ezt továbbra sem kell megindokolniuk. A törlesztőrészletek befizetésének elmaradása esetén az eddigi hat hónap helyett egy év után mondhatja fel a Diákhitel Központ a hitelszerződést. Ezek az új szabályok 2014. november 29-én, azaz holnap lépnek hatályba.

A célzott kamattámogatást igénybe vevő ügyfelek - ilyenek a tgyesen, gyeses, gyeden lévő diákhiteles szülők - a jövőben akkor is jogosultak lesznek ilyet kérni, ha teljes munkaidőben kereső tevékenységet folytatnak, és ez vonatkozik a már engedélyezett célzott kamattámogatásokra is. Technikai tudnivaló, hogy a jövőben a diákhitel esedékes törlesztő részleteit az adott hónap ötödik napja helyett a hónap 12. napjáig kell teljesíteni, az eddig megszokott módon, a hitelszerződés szerződésszámának egyidejű feltüntetésével. Ezek a változások 2015. február 1-jén lépnek hatályba.

Egy speciális igénybevevői kör esetében szigorítják a feltételeket: már holnaptól nem igényelhet szabad felhasználású hallgatói hitelt a jogerősen végrehajtandó szabadságvesztésre ítélt, ha a szabadságvesztés végrehajtása még nem fejeződött be, kivéve ha az elítéltet feltételes szabadságra bocsátották.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.