Éledezik az amerikai részvénypiac

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Megtört a részvénypiaci eladási hullám. Ám a kötvényhozamok még mindig emelkedtek, s az olajár jegyzése is éves csúcsra futott.

Szerdán már oldódott valamelyest a tengerentúli piaci hangulat a keddi eladási hullámot követően. Az amerikai széles piacot leképező S&P 500 0,02 százalékkal kapaszkodott feljebb. A technológiai fókuszú Nasdaq Composite 0,22 százalékot emelkedett. Míg a klasszikus DJIA 0,2 százalékot esett.

Fotó: Angela Weiss / AFP

A kincstári hozamokat azonban nem lehet alacsonyan tartani, mert a befektetők arra fogadnak, hogy a Federal Reserve által meghatározott kamatlábak sokkal magasabbak lesznek az elkövetkező években, mint amire korábban számítottak. Szerdán a

 10 éves amerikai referencia államkötvény hozama 4,6 százalék fölé kúszott. 

A 10 éves hozam 4,625 százalékon állapodott meg a keddi 4,558 százalék után. 2007 októbere óta nem zárt ilyen magas szinten.

Érdekes piaci jelenség a magas hozamok mellett, hogy a kapitalizációval súlyozott Russell 3000 növekedési indexe elképesztő mértékben lehajrázta az értékalapú indexét. Miközben ilyen hozamkörnyezetben éppen 

a fordított helyzet lenne természetes.

Az amerikai WTI nyersolaj határidős ügyletei hordónként 93,62 dolláron forogtak, ami 3,5 százalékos emelkedés a keddi záróárhoz képest, s 

idei olajárrekord,

míg június óta 30 százalékos az emelkedés. 

A piaczárás utáni gyorsjelentésre váró Micron memóriacsip-gyártó árfolyama szerdán emelkedett, de a zárás utáni kereskedésben esni kezdett a kurzus.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.