Medgyessy: Adórevizorok helyett könyvvizsgálók
Meg kell állítani a forint folyamatos felértékelődését - hangoztatta Medgyessy Péter, az MSZP miniszterelnök-jelöltje tegnap, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) rendezvényén. A kisvállalkozásoknak nem kellene adóellenőrzéstől tartaniuk, mert bizonyos feltételek megléte esetén kamarai tagsággal rendelkező, sorsolással kiválasztott könyvvizsgálók végeznék a kis cégek felülvizsgálatát. Ez pedig kiváltaná az adórevizorok munkáját.
Medgyessy kiemelte, hogy a 30 millió forint felső határú kisvállalkozói kedvezményrendszer követelményeit át kell alakítani, mivel a jelenlegi feltételek mellett kevés vállalkozó tudja igénybe venni azt. Megerősítette, hogy eltörölné a cégautó után fizetendő, valamint a tételes egészségügyi hozzájárulást.
A körvonalazódó kabinetjével kapcsolatosan Medgyessy megemlítette, hogy nem tervez PHARE-miniszteri posztot. A gazdaság irányításában szerepet kapna egy operatív gazdaságpolitikával foglalkozó minisztérium, valamint egy stratégiai ügyeket vivő tárca, de akár az is elképzelhető, hogy pénzügyi és gazdasági minisztériumot hoznak létre - jegyezte meg. (OG)


