Az eddig megfigyelt legnagyobb napkitörés zajlott le magyar idő szerint kedd este. A Bloomberg beszámolója szerint a felszín különleges aktvitást mutató területei legközelebb november 24-én kezdődő héten tekintenek a Föld felé, ezért a jelenség fennmaradása vagy további erősödése még okozhat zavarokat a távközlésben, az áramszolgáltatásban, repülésirányításban és egyes elektronikai berendezések működésében. Amerikai tudósok ezért még intenzívebben vizsgálják, hogy lesz-e földi következménye a szokatlan jelenségsorozatnak.
Az amerikai oceanográfiai és légköri adminisztráció (NOAA) a legutóbbi kitörést rendkívüli eseménynek minősítette, a jelenség intenzitását egy 1 és 5 közötti skálán ötös erősségűként jellemezte. Az intézmény előrejelzése szerint a fellángolások sorozata ezzel valószínűleg csúcspontja közelében jutott. A napban folyó energiaátalakulás folyamatának mostani, különösen intenzív változását egyes műszerek már nem is tudták követni. Egy további skála szerint a szokatlan jelenségsorozat közel két héttel ezelőtti kezdete óta a kitörések X3 és X10 között mozogtak, a keddi azonban az adott lépték szerint elérte az X20-as fokozatot. A BBC szerint a több milliárd tonnányi - elektromos töltést hordozó részecskékből álló - gázfelhő egy része a Föld irányába indult el, ami viharokat okozhat a bolygó mágnes terében, a bioszférában azonban nem keletkeznek károk. A korábbi, legnagyobb intenzitású napkitörést 1989. augusztus 16-án és 2001. április 2-án észlelték.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.