A budapesti Gellért Gyógyfürdő felújítása idén kezdődhet el, emiatt a létesítményt működtető cég októbertől bezárná a patinás fürdőt – írja a Termalonline. A fővároshoz eljutatott dokumentumok szerint a Danubius Hotel Gellért tulajdonosa olyan szakvéleményt adott át a Gellért Gyógyfürdőnek, amely életveszélyesnek minősítette a fürdő feladó gépházának állapotát.
A hotel ezen épületrész feletti területein a szálloda felújításához szükséges bontási munkákat az épületrész megerősítéséig nem tudják elkezdeni. A megerősítési munkákat csak a feladógépházban lévő technológia leállításával lehet megoldani, emiatt viszont a fürdő vízellátása nem lehetséges.
A Fővárosi Közgyűlés március 26-i ülésére benyújtott anyagok között szerepel, hogy a Gellért Gyógyfürdő tavaly 420 ezer látogatót fogadott, 4,2 milliárd forint bevétel mellett, míg 2025-re 316 ezer vendéggel és 3,15 milliárdos árbevétellel számolnak. Ennek oka az, hogy az év utolsó negyedében már a bezárással terveznek.
Mivel a létesítmény bezárása rengeteg bevétel kiesésével jár, így a közgyűlésben élénk vita várható a téma kapcsán, bár
a renoválás elkerülhetetlen a szakvélemény szerint.
A Gellért tervezett bezárása nem fog elbocsátásokkal járni, mivel a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. a vállalat más egységeibe helyezi el a munkatársakat.
A felújítási munkálatokat két szakaszban tervezik: elsőként a fürdő belső tereit érintené a renoválás, majd ezek megnyitása után jönne a külső medencék átalakítása és az új VIP-részleg létrehozása. A teljes folyamat három évig tartana, becsült költsége pedig mintegy 20 milliárd forint lenne.
Műemléki rekonstrukció: húszmilliárdból újulhat meg a Gellért Gyógyfürdő
Jövő év végén megkezdődhet a Gellért fürdő felújítása. A tervezés költsége mostanra elérte az egymilliárdot, a felújítás pedig legkevesebb húszmilliárd forintba kerülhet. Mutatjuk, hogy áll most a Gellért Gyógyfürdő rekonstrukciója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.