BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felvételi ponthatárok 2025: ezekre a gazdasági képzésekre volt a legnehezebb bejutni

Rekordszámú jelentkező, éles verseny és brutális ponthatárok jellemezték az idei felsőoktatási felvételit. A szerda este kihirdetett felvételi ponthatárok alapján egyértelműen kirajzolódik, mely gazdasági képzések számítanak a legkeresettebbeknek. Mutatjuk, melyek voltak ezek, és hány ponttal lehetett bejutni.

Az elmúlt tizenöt év legsikeresebb felvételijét zárta idén a magyar felsőoktatás, még a tavalyi adatokhoz képest is jelentős a bővülés: 7–10 százalékkal többen, közel 96 ezren jutottak be felsőoktatásba, közülük tízből nyolcan állami ösztöndíjas helyre – derült ki a felvételi ponthatárok kihirdetése után. A legnépszerűbb szakok idén is a mérnöki, informatikai és gazdaságtudományi képzések voltak. 

A felvételi ponthatárok alapján is látszik, a gazdasági szakokon kiélezett volt a verseny a legjobb helyekért / Fotó: Bencsik Ádám

A felvételi ponthatárok szerint sokan kezdhetik meg tanulmányaikat gazdálkodás és menedzsment szakon

A legnépszerűbb gazdasági szakokon 

a felvételi ponthatárok idén több helyen is 440 pont fölé kúsztak, sőt akadt olyan intézmény is, ahol a maximális 500 pontra volt szükség. 

Megnéztük, hol volt a legnehezebb bejutni, és melyik egyetemekre irányult a legnagyobb érdeklődés a gazdasági területen.

A gazdálkodás és menedzsment szak továbbra is a legnépszerűbb gazdasági képzés Magyarországon. Az Oktatási Hivatal adatai szerint idén is ez vonzotta a legtöbb jelentkezőt, és a ponthatárok alapján jól látszik, mennyire kiélezett volt a verseny a legjobb helyekért. Az alábbi intézményekben folyó képzések iránt volt a legnagyobb az érdeklődés, és ezek közül több helyen is 420–450 pont fölötti teljesítmény kellett a bejutáshoz.

Hová volt a legnehezebb és a legkönnyebb bejutni a legnépszerűbb szakon?

A Budapesti Metropolitan Egyetem gazdálkodás és menedzsment szakára kizárólag 500 pontos eredménnyel lehetett bekerülni – ez volt 2025 legmagasabb felvételi ponthatára a gazdasági területen. A másik végletet az IBS angol nyelvű gazdasági képzése képviselte, ahol 254 pont is elegendő volt a bejutáshoz.

A Corvinus Egyetem, amely évek óta az egyik legkeresettebb közgazdasági intézmény, idén 443 pontos küszöböt húzott meg a magyar nyelvű gazdálkodás és menedzsment szakán. A BME GTK sem maradt el: 418 ponttal tartotta magát a szoros élmezőnyben, megelőzve több vidéki nagyobb egyetemet.

Magyar nyelvű gazdálkodás és menedzsment képzésre ilyen pontszámokkal lehetett bejutni idén:

  • Budapesti Metropolitan Egyetem (THE) 500 pont
  • Corvinus Egyetem 443
  • PTE-KTK 430
  • Neumann János Egyetem (NJE) 424
  • Nyíregyházi Egyetem (NYE) 423
  • ELTE GTK 422
  • BME GTK 418
  • Miskolci Egyetem (ME) 410

Ezekhez a gazdasági képzésekhez kellett a legtöbb pont

Az államilag támogatott, nappali tagozatú képzések közül az alábbiakhoz volt szükség a legmagasabb pontszámra, hogy bekerüljön valaki az áhított szakra. Mintegy 25 százalékkal több, összesen 2345 diákot vett fel a Budapesti Corvinus Egyetem idén. 

A meghirdetett kilenc alapszak közül hétnél a Corvinuson húzták meg a legmagasabb ponthatárt: az angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás szakra 478 ponttal volt a legnehezebb bejutni, a szintén angol nyelvű nemzetközi tanulmányok szakra és a magyar nyelvű alkalmazott közgazdaságtan szakra 455 pont volt a bejutási küszöb, 

miközben a magyar nyelvű gazdálkodás és menedzsment szakra is 443 pontra volt szükség. A Corvinus gazdaságinformatikus és pénzügy és számvitel szakján is 440–442 pont volt a bejutási határ, itt is rendkívül magas volt a verseny.

Minden negyedik gazdasági területre jelentkező diák a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemen (BGE) kezdi meg tanulmányait szeptemberben. Gazdaságtudományi területre összesen 5000-en nyertek felvételt, ide volt a legnehezebb ösztöndíjas helyre bejutni, ezen a képzési területen a legnépszerűbb szakokon 400 pont körüli volt a ponthatár.

A BME Gazdaságtudományi Karán pénzügy és számvitel szakra 438, nemzetközi gazdálkodásra 431, míg gazdálkodás és menedzsment szakra, mint korábban is jeleztük, 418 pontra volt szükség. A nemzetközi gazdálkodás szakra több vidéki egyetem campusain is elég szoros volt a verseny: Debrecen és Miskolc is 416 pontos küszöböt húzott. Az ELTE GTK nemzetközi gazdálkodás szakja 433-as ponthatárral, a pénzügy és számvitel képzés 423 és a gazdálkodás és menedzsment 422 ponttal fért be az országos élmezőnybe.

Tízezrek járhatnak a sikeres felvételiért – óriási a tolongás a diákszámlák piacán

A felsőoktatási felvételi időszak végére csúcsra pörgették a diákszámlákhoz kapcsolódó akcióikat a bankok: szerencsés esetben már 70-80 ezer forint ajándékpénz is járhat egy újonnan nyitott számla mellé. Közben a kedvezményes számlavezetési kondíciók mellett megjelentek a bankok kínálatában a devizaszámlák és a rendszeres megtakarítást szolgáló termékek is.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.