A Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) napokon belül közzéteszi a 2020-ra vonatkozó hálózatfejlesztési tervét (HTF2020), amelyben azonban lesz néhány kisebb módosítás a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) által jóváhagyott változathoz képest, a hivatal utasítására. (Az újként megjelenő beruházásokat az anyagban piros színnel ki kell emelnie a rendszerirányítónak, és külön tájékoztatásban megindokolnia, hogy miért térnek el jelentősen a dokumentumban lévő egyszerűsített egységár-katalógus tavalyi és idei értékei.)
A MEKH továbbá előírta a Mavirnak, hogy 28-ig kezdeményezzen egyeztetést az érintett elosztói engedélyesekkel és a hivatallal a Budapest térsége villamosenergia-ellátásának jövőképe című fejezet továbbfejlesztéséről. Az egyeztetéseken közösen kell majd meghatározni az adott fejezetnek a következő évi tervben, azaz a HFT2021-ben megjelenő tartalmát. A fejezetnek legalább a következőkre ki kell térnie: a tervezett beruházások alternatíváinak bemutatása, a fejlesztési jövőképbe való beilleszthetősége, a fogyasztásoldali és az erőművi elemzések részletezése Budapestre vonatkoztatva, az erőművek hatásai a térségre, végül a fejlesztési akadályok bemutatása. A MEKH egy másik ügyben is elvárja, hogy a rendszerirányító február 28-ig egyeztetést kezdeményezzen vele: újra kell gondolni az átviteli hálózat 2025-ig tervezett felújításainak tartalmi követelményeit. Itt arról van szó a határozat egy későbbi pontja szerint, hogy a MEKH ezt a fejezetet is tovább kívánja fejleszteni a Mavirral.
Egy további kötelezés a három 400 kilovoltos magyar–szlovák határkeresztező távvezeték építésének fontosságára utal: a Mavirnak havonta írásban tájékoztatnia kell a hivatalt a beruházás állásáról, egészen az elkészültéig. A három vezeték Sajóivánka és Rimavská Sobota (Rimaszombat), Gönyű és Gabcikovo (Bős), valamint Gönyű és Velky Dur (Nagygyőröd) között létesül.
Végül felül kell vizsgálnia a rendszerirányítónak – iparági bizottsági munka keretében – az üzemi szabályzatának azon részét, amely a 132 kilovoltos és annál nagyobb feszültségű hálózatok fejlesztésének tervezésére vonatkozik. A felülvizsgálatnak különösön ügyelnie kell arra, hogy egyes rendszerelemek kiesésének beruházásgeneráló hatása van.
A hivatal kiemeli, hogy a benyújtott HTF2020 elkészítésekor új módszertani elemeket is alkalmaztak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.