BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rekordkísérletbe foghat az S&P 500

Háda Bálint | Elakadni látszik az S&P 500-as amerikai index emelkedése a 3000 pontos szint közelében. A 2966 pont közelében lévő támasz tesztelése következhet, ha nem tartaná meg az indexet, akkor 2950 pontig csúszhat vissza a kurzus, azt követően pedig a június 3. óta berajzolható emelkedő trend tesztelése következhet. Ha az elsőként említett támasz tesztje sikeres, akkor a jegyzés nekirugaszkodhat a 3025 pontnál húzódó mindenkori csúcs megtámadásnak. Ennek sikeres bevétele után az első potenciális akadály 3078-nál lehet a Fibonacci-szintek alapján. Úgy vélem, az index előbb ereszkedhet 2970 pontra, mint hogy elérné a 3025-öt.

Eközben a BUX egy W alakzatot formázva igyekszik fordulatot venni az április vége óta tartó csökkenő trendsávból. Az elmúlt néhány hét mozgása csak a csökkenő trend meredekségén változtatott, most azonban markánsabb fordulat jöhet, ha sikerül az említett alakzat nyakvonalát is átlépni

(41 147 pontnál). Ebben az esetben, az elmélet szerint, az alakzat mélysége alapján 2200 pontos további emelkedésre lehet számítani. Ellenkező esetben a jegyzés 39 600 pont közelébe eshet vissza. Az indikátorok alapján a kitörésben lehet erő, utána azonban következhet némi pihenés a célárszint elérése előtt. Ezenkívül 41 792 pont közelében várja egy lehetséges ellenállás az emelkedő kurzust.

A Mol jegyzése a 2800 forintos támasznál igyekszik bázist építeni, ami a heti bázisú grafikonon jól kivehető. Rövidebb távon a kurzus a 2800–2898 forint közti sávban mozog. Ennek alapján a sáv felfelé történő elhagyása az április 25. óta tartó csökkenő trend felső széléhez nyithat utat (jelenleg: 3005 forintnál). Egy lefelé történő kilépés viszont a másodlagos, szintén csökkenő trendcsatorna aljára eresztheti a kurzust (jelenleg: 2747 forintnál). A felfelé mozgás jelenleg kissé erejét vesztettnek tűnik, mivel az árfolyam és az RSI egyaránt a saját sávjának alsó felében tartózkodik.

Az OTP Bank árfolyama hetedik kísérletre áttörte a 12 780 forint közelében húzódó ellenállást, majd az április közepe óta tartó csökkenő trend alól is kitört, viszont az akkori csúcs

(13 250 forint) átlépése már nem sikerült, és a jegyzés ezt követően esésnek indult. A folyamat során úgynevezett kettős csúcs alakult ki, egy M-re emlékeztető alakzat, amelynek a nekünk jobbra eső szára következhet. A folyamat 12 780 forint alatti zárások nyomán válhat veszélyessé, mivel akkor a kurzus már azt az emelkedő trendet fenyegeti, amely a 11 270 forintos szinttől kíséri felfelé a jegyzést. A trend letörését a

12 420 forint közelében lévő támasz alatti zárások tennék egyértelművé. Ha új rekordra emelkedne az árfolyam, akkor a következő történelmi csúcs 13 535 forint közelében alakulhat ki a Fibonacci-szintek alapján. Az árfolyam alakulása a következő néhány héten a hosszabb távú, 2015 óta tartó emelkedés sorsát is meghatározhatja.

A Richter Gedeon jegyzése az elmúlt napokban nagy lendülettel emelkedett a 4722-es támaszról 5155 forint közelébe, ahhoz a trendvonalhoz, amely az augusztus eleji letörés előtt a kurzus emelkedését támogatta. A továbbiak szempontjából az 5100 forint környéke lehet fontos. Ennek átlépése ugyanis egy hosszabb távú csökkenő trendcsatorna felső széléhez (jelenleg: 5335 forint) nyithat kaput, ellenkező esetben a kurzus 5025 forint közelében találhat először támaszt.

A Magyar Telekom árfolyam-emelkedésének – ahogy az a heti bázisú grafikonon nyomon követhető – határt szabhat a 2017. február vége óta tartó csökkenő trend vonala (jelenleg: 460 forintnál). Ezen a szinten az indikátorok is az emelkedés elakadását támogatják.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.