BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lakópark és üzletek a Kábel Művek telkén

Várhatóan már a nyáron elindul a Magyar Kábel Művek egykori, lágymányosi telkein a Sajó Befektetési Rt. és az izraeli Sybil Holdings beruházásában a lakásokat, irodákat és üzleteket magában foglaló új negyed kivitelezése. A projekt véglegesítése és a finanszírozás kimunkálása egy hónapon belül lezárulhat - tudtuk meg Farkas Dániel projektfelelőstől, aki a Sajó Rt. másik nagyberuházását irányító Nádorliget Rt. vezérigazgatója.

A Budafoki úton található kivételes adottságú 13 hektáros terület több mint 14,5 millió euróért (3,5 milliárd forintért) 2004 decemberében került új tulajdonosai birtokába. Az eladó az olasz Pirelli, a vevők a Nádorliget lakóparkot is fejlesztő Sajó Befektetési Rt., illetve az izraeli Sybil Holding.

A beruházók tervei szerint a Budafoki út 111. alatt található telekre megálmodott projekt keretében épülő 1500 lakás, 60 ezer négyzetméter iroda, illetve 15 ezer négyzetméter kereskedelmi központ teljes mértékben illeszkedni fog a környék fejlesztései (lágymányosi aquapark, egyetemi campus) közé. A Sajó Befektetési Rt. 122 millió eurós (30 milliárd forintos) beruházása négy ütemben valósul meg, 2006 végére várhatóan megtörténik az első 300-400 lakás átadása, a teljes befejezést az évtized végére tervezik.

Farkas Dániel szerint a lakások átlagára - a Nádorligethez hasonlóan - 270-300 ezer forint lesz négyzetméterenként. A garázsokat 2-2,3 millió forintért kínálják majd. "Pesti árakkal dolgozunk Budán, s szeretnénk, ha Budán ez lenne a legolcsóbb" - jelentette ki arra utalva, hogy milyen szempontokat vettek figyelembe az ár kialakításánál.

Az irodákról és az üzletekről szólva azt mondta: inkább eladnák, semmint bérbe adnák azokat, a bruttó ár 330 ezer forint lesz négyzetméterenként. Ha bérletről kötnek szerződést, akkor az nyolc eurós négyzetméterenkénti árról indul. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.