Mintegy 1,5 milliárd forintból fürdőfejlesztés indul Orfűn, az új komplexumot a tervek szerint 2010 júniusában adják át – tudta meg a Világgazdaság. A térségben nem ez az egyedüli fürdőfejlesztés: az idegenforgalmi jelentőségű településeken szinte kivétel nélkül egészségturisztikai beruházásokkal próbálnak a jelenleginél több vendéget fogadni. A kereslet azonban a statisztikák szerint nem nő.
A szezon meghosszabbítása érdekében döntött az orfűi fejlesztés mellett a Baranya megyei önkormányzat – válaszolt lapunk kérdésére Horváth Zoltán, a megyei közgyűlés alelnöke. Az 1,5 milliárd forint összköltségű beruházás 50 százalékát uniós támogatásból fedezik, erről várhatóan márciusban írják alá a szerződést. Az önrészt a megyei önkormányzat kötvénykibocsátással biztosította. Az elképzelés szerint két év múlva 1800 négyzetméter, élményelemekkel kiegészített vízfelület és csúszdapark várja a vendégeket. Az orfűi fürdő egyszerre csaknem háromezer látogató befogadására lesz alkalmas. Az alelnök szerint nagy potenciált jelent a fürdő számára a Pécs Európa Kulturális Fővárosa – 2010 projekt, a fürdő sikeresen kiegészítheti a város kulturális kínálatát.
A programsorozatra több Pécs környéki település fogott fejlesztésbe. Marenics János siklósi polgármester lapunknak elmondta: kifejezetten 2010-re időzítették az új fürdő, a szálloda, valamint a felújított vár átadását. Az önkormányzat uniós támogatásból, 2,4 milliárd forintos bekerülési költséggel épít új élmény- és termálfürdővel összekötött szállodát, amelyet 25 évig a zalaegerszegi fürdőt is üzemeltető Aquaplus Kft. működtet majd. Marenics János szerint a településeken a termálturizmus az egyetlen bevételi és fejlődési lehetőség az elhibázott gazdaságpolitikai döntések miatt. Mivel hazánk egyre kevesebb befektetőt vonz, az olyan városok, mint Siklós, a bor-, a kulturális és a termálturizmusra alapozva komplex termékkel juthatnak bevételi forráshoz. Siklós közvetlen szomszédságában, Harkányban is működik gyógyfürdő. Marenics János úgy véli, a településre elsősorban gyógyulni vágyók járnak. Siklóson cél, hogy a várhoz látogató 130-140 ezer vendéget hosszabb ideig tartsák a településen. TL
A fürdő és a 150 szobás hotel bekerülési költsége mintegy 80 millió euró. A régióban már több gyógyfürdő működik, de ez lesz a legnagyobb valamennyi között.
A fürdő és a 150 szobás hotel bekerülési költsége mintegy 80 millió euró. A régióban már több gyógyfürdő működik, de ez lesz a legnagyobb valamennyi között.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.