BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Innovációs törekvéseket támogat új szolgáltatásaival a kamara

Portfólió Cégépítésben, termékfejlesztésben, új üzleti kapcsolatok teremtésében is segítenek az új programok

Az innovációt hagyományosan a gazdaság motorjának tartják, így nagyon fontos, hogy egy-egy térség gazdaságában működő fejlesztések, újítások legyenek. A hazai vállalkozások egy része aktív innovációs tevékenységet folytat, míg másokban – információ vagy pénz hiányában – fel sem merül, hogy az ilyen irányú tevékenység jelentős előrelépést hozhatna a cég életében. A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara számos olyan lehetőséget kínál a vállalkozások számára, amelyek elősegíthetik, megkönnyíthetik fejlesztéseik, új ötleteik megvalósulását.

– Kamaránk mint az innovációs kapacitás tekintetében az egyik legerősebb területi kamara, számtalan innovációs fejlesztés országos koordinátora lett – fogalmazza meg Áman Mihály, a kamara alelnöke, az Innovációs Bizottság elnöke –, így az Innoportfólio, Nyitott Labor és a Klaszterportfólió módszereknek is. Tavaly megkezdtük az országos innovációs alapszolgáltatások rendszerének kidolgozását.

A kamara Regionális Innovációs Centruma számos eredményes projektet menedzselt a közelmúltban, ezek jelentős része túlmutat a régión, az országhatáron:

A kamara a 2 éves EVLIA projekt kommunikációs munkacsomagjának vezetője. Elkészült a kommunikációs terv, az arculat, a weboldal, amely saját intranetfelületet biztosít a projekt számára. Cél: az európai szellemi eszközmenedzsment rendszer kidolgozása.

A 2 éves CMC projekt kamarai munkacsomagjának fő eredményként bemutatták a kreatív ipar és turizmus kapcsolatait vizsgáló módszertani könyvet. A projekt elsődleges célja a manufakturális ipar és a turizmus egységes fejlesztése, Shopping Trainer-képzés fejlesztése és képzések szervezése.

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara támogatásával és menedzselésével 16 klaszter jött létre, ezekkel folyamatos az együttműködés. Kiemelkedő eredményről számolhat be a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter, amely nemrég elnyerte az Akkreditált Innovációs Klaszter címet.

A kamara a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával kontaktpontjaként évente több mint 100 ügyféllel dolgozik együtt, akiknek védjegyet, mintaoltalmakat, ötleteik vizsgálatát végzik.

Az Enterprise Europe Network rendszerben közel 40 angol nyelvű technológiai profilt segít a kamara nemzetközi szinten.

A kamarai energiaközösség szervezése azért folyik, hogy a vállalkozások minél jobb kondíciókkal teljesíthessék energiabeszerzésüket.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara InnoViz projektjéből a kamara megbízásából és menedzselésével létrejött a dél-dunántúli innovatív vállalkozásokat, valamint klasztereket bemutató film és Prezi bemutató.

Világhálóra kerülő innovációs profilok

A kamara innovációs osztálya és bizottsága évek óta támogatja az ipar és a vállalkozások innovációs programjait, fejlesztéseit, kutatási és nemzetközi technológiai transzfertevékenységeit. Az elmúlt évben kezdték meg a hazai ipari és egyetemi szektor technológiai fejlesztéseit felmérő nemzeti rendszer kialakítását, amelynek köszönhetően a www.innoportfolio.hu internetes felületen év végére közel 500 darab vállalati és egyetemi technológiai profil kerül bemutatásra. Hasonló rendszerben támogatják a klaszterek innovációs kapacitásinak azonosítását, a www.klaszterportfolio.hu oldalon már most 18 klaszter, év végére közel 40 klaszter portfóliója lesz megtalálható.


Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.