Az Arte Galéria egy év kihagyás után árverez ismét. Radnóti Miklósnétól származó tételek mellett, a saját profiljába vágó grafikai anyagon túl, még egy izgalmas blokkot tartogat a november 30-i aukció. Negyven, háború előtti datálású, klasszikus magyar fotóművészeti tétel kerül a piacra, beadójuk egy magyar származású svájci gyűjtő, aki profiltisztítást végez a kollekciójában emiatt válik meg a magyar vonatkozású anyaga egy részétől.
Különleges darabokról van szó, szinte kivétel nélkül olyan alkotókról, akiknek a nemzetközi piacon is nevük és áruk van. A többnyire magyar helyszíneken készült felvételek árai így a fotóművészek külföldi eredményeihez igazodnak.
André Kertész 1928-ban Károlyi Mihályól készített portréja indul a legmagasabban, 400 ezer forintos áron, mert ezt a felvételt mind a fotós, mind a kép alanya szignálta. Kertésztől több felvétel is található az anyagban. Harmincas évekbeli szociofotók, mozgásművészeti, torna és táncgyakorlatokat mutató fotók, fény-árnyék játékok, a korabeli Budapest építészete mellett olyan kordokumentumok is vannak, mint az Urvezető című lap 1927-es díszvacsoráján készített felvétel, az azóta világhírűvé vált Munkácsi Márton sajtófotója 100 ezer forintról indul.
Az alkotók névsora impozáns. Az említetteken kívül, Etienne Beothy, Kinski Imre, Escher Károly, Danassy Károly. Révai Ilka talán kevésbé ismert mint a fentiek, pedig a Petőfi Irodalmi Múzeum őrzi az általa készített Kassák portrét, és az artnet aukciós adatbázis is számon tartja aukciós eredményeit. 300 ezer forintról indul 1920-as kettős portréja, ahol Hevessy Ivánnal látható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.