Elsőként a dohányipari vállalkozások 2015-ös egészségügyi hozzájárulása volt napirenden: a javaslatot azzal indokolta Szatmáry Kristóf fideszes képviselő, hogy azzal a legnagyobb hasznot húzó cégek is kivehetik részüket az igazságos közteherviselésből.
Az előterjesztés sávosan határozza meg a fizetendő hozzájárulás mértékét: az adóalap 30 milliárd forintot meg nem haladó része után 0,2 százalék – de legalább 30 millió forint –, az adóalap 30 és 60 milliárd forint közötti része után 2,5 százalék, az adóalap 60 milliárd forint feletti része után pedig 4,5 százalék. A Philip Morris 2013-ban jövedéki adó ás áfa formájában 159 milliárd forintot fizetett be a költségvetésbe.
Hegmanné Nemes Sára, az NFM államtitkára szerint a forgalmi adatok alapján a boltok száma jelenleg meghaladja a piaci igényeket, ezért azok számának fokozatos csökkentése indokolt. Azzal pedig, hogy előírják: a kiskereskedők csak állami vagy koncessziós szerződéssel feljogosított kiskereskedelmi ellátótól vásárolhatnak, megszűnik a kiskereskedők kitettsége a nagykereskedőknek, és megszűnik az esetenként előírt árukapcsolási kötelezettség is.
Az ellenzéki felszólalók arról beszéltek: semmi racionalitás nincs a javaslatokban, ráadásul 100-130 forinttal drágább lehet egy doboz cigaretta. Fodor Gábor liberális képviselő a felesleges közvetítőhálózat beiktatásának elkerülése érdekében azt javasolta, hogy a várható nyereséget utalják át a Continental-csoport számlájára. Schiffer András LMP-s frakcióvezető szerint egyes piaci szereplőket mások kárára lehet erősíteni, de akkor ne beszéljenek az egészség védelméről és a dohányzás visszaszorításáról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.