A The Guardian beszámolója szerint a napenergiával működő robotrepülők a milliméteres rádióhullámokat használnák, ez a 30 és 300 gigaherz közötti tartományt jelenti. A sáv további előnye, hogy rengeteg szabadon felhasználható spektrum van benne, így üzleti szempontból is jó lehetőséget kínálhat.
A The Guardian összeállítása szerint a Google Új-Mexikóban teszteli az új technológiát, és ugyanaz a csapat dolgozik a koncepción, amely a Project Loon projekten is. Ez utóbbinak a lényege, hogy speciális ballonokról biztosítanának internet-hozzáférést a nehezen megközelíthető, ezért más technológiával le nem fedett területeken. Az ötödik generációs mobilszolgáltatásokhoz is használható drónok bevetésével feleslegessé válhat a jelenleg a mobilhálózatok gerincét jelentő adótornyok építése, ami számottevő megtakarítást is jelenthet a cégeknek.
Bár könnyen elképzelhető, hogy a SkyBender néven futó projekt sohasem lesz az első számú internet-hozzáférési technológia, különleges esetekben hatékony megoldás lehet. Például természeti katasztrófák esetén, amikor a meglévő infrastruktúra megsemmisül, vagy olyan eseményeken, ahol rengeteg ember gyűlik össze, és rövid időre hatalmas mértékben megnő a sávszélesség iránti igény, például nagy sporteseményeken vagy koncerteken.
A világ legnagyobb technológiai vállalkozásai már évek óta dolgoznak olyan megoldásokon, amelyek lehetővé teszik, hogy olyan helyekre is eljuttassák a gyors világhálós kapcsolatot, ahol a földrajzi adottságok miatt a leginkább elterjedt infrastruktúrák – vezetékes vagy mobilhálózat – nem alkalmazhatók. Nem véletlen az sem, hogy a meghatározó webes cégek járnak élen ebben a próbálkozásban, hiszen nekik talán még fontosabb, hogy mindenkihez eljussanak a szolgáltatásaik.
A Google az 5G-s drónkísérletekkel egyelőre nem ért el komolyabb áttörést, más próbálkozása azonban már hozott némi eredményt. A vállalat még tavaly novemberben jelentette be, hogy Indonézia három legnagyobb mobilszolgáltatójával együtt idén megkezdi a Project Loon ballonjaival való internetszolgáltatás tesztelését az országban. De a Facebooknál is készen állnak már arra, hogy teszteljék hatalmas, 40 méteres szárnyakkal ellátott Aquila drónjukat, amellyel szintén netet vinnének a nehezen megközelíthető helyeken élőkhöz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.