BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

Szingapúr: kínai kötődésű hekkerek támadják a létfontosságú infrastruktúrát

Az akció részleteit titkosítják, de a kormány súlyos nemzetbiztonsági fenyegetésként kezeli az esetet. Szingapúr szerint kínai kibertámadás érte az ország létfontosságú rendszereit.

Szingapúr pénteken bejelentette, hogy célzott kínai kibertámadások érték létfontosságú infrastruktúráját. Az akció mögött a feltételezések szerint az UNC3886 nevű kémcsoport áll, amelyet már több nemzetbiztonsági szervezet is veszélyes fenyegetésként azonosított.

kínai kibertámadás
Szingapúr szerint kínai kibertámadás érte az ország létfontosságú rendszereit / Fotó: AFP

K. Shanmugam, a nemzetbiztonságért felelős miniszter szerint a kémcsoport stratégiai fontosságú célpontokra összpontosít, olyan szolgáltatásokra, amelyek kulcsfontosságúak az ország működése szempontjából.

Az UNC3886 súlyos fenyegetést jelent számunkra, és képes aláásni nemzetbiztonságunkat

– mondta a miniszter, konkrét részleteket azonban nem közölt a támadásokról a biztonsági kockázatokra hivatkozva.

A Google tulajdonában álló Mandiant kiberbiztonsági vállalat korábban már azonosította az UNC3886-ot, és „kínai kötődésű kémcsoportként” írta le, amely elsősorban az amerikai és ázsiai védelmi, technológiai és távközlési szektorokat célozza.

A kínai kormány rendszeresen tagadja az ilyen vádakat, hangsúlyozva, hogy elutasít minden formájú kibertámadást, és maga is célpontja hasonló fenyegetéseknek. A kínai nagykövetség egyelőre nem reagált az ügyben.

Többszintű kínai kibertámadás

Szingapúr kiberügynöksége szerint az ország létfontosságú infrastruktúráját többek között az energia-, víz-, pénzügyi, egészségügyi, közlekedési, államigazgatási, kommunikációs és biztonsági szolgáltatások alkotják. Ezek bármelyikének megbénítása súlyos hatással lenne az ország működésére.

A bejelentés néhány nappal azután érkezett, hogy a Reuters arról számolt be: kínai kapcsolattal rendelkező hekkerek tajvani csipipari szereplőket és befektetési elemzőket is célba vettek egy hasonló kiberkémkedési kampány keretében.

Kétszer annyi orosz és kínai kibertámadás éri Németországot, mint tavaly

A németek szerint a legtöbb támadás mögött szervezett bűnözői csoportok vagy titkosszolgálatok állnak. Az orosz és kínai kibertámadások sokszor energiaközpontok vagy kórházak ellen irányulnak.

 

 

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.