Minden a terv szerint halad Debrecenben, de korai még időpontokról beszélni.
A z előzetes terveknek megfelelően halad a BMW csoport debreceni üzemének kivitelezése – erről a bajor konszern kommunikációs illetékese beszélt a Világgazdaság érdeklődésére. Sandra Schillmöller kijelentette: az autógyár elkötelezte magát azon elképzelése mellett, hogy új egységet hoz létre Magyarországon. Megerősítette, hogy a beruházás kapcsán egymilliárd eurót fektetnek be, és a gyár éves kapacitását 150 ezer járműben határozták meg. Úgy tűnik tehát, hogy a motorgyártást nem tervezik Debrecenbe telepíteni. Korábban arról lehetett hallani, hogy a hajdúsági üzemben 2023-ban kezdődhet meg a termelés, de a BMW munkatársa erre reagálva most azt mondta, hogy a dátumról egyelőre nem tudnak konkrét információval szolgálni, ez a projekt jelenlegi állapotában túl korai lenne. Ugyanakkor emlékeztetett, hogy zajlik a körülbelül 12 hónaposra tervezett tereprendezés a debreceni ipari helyszínen.
A BMW a gyár építésének befejezéséig több mint ezer munkahelyet kíván feltölteni. Erre a célra egy magyar karrieroldalon is közzéteszik az összes állás kiírását, az érdeklődők e felületen nyújthatják be a jelentkezésüket. Eddig három pozíciót hirdettek meg az oldalon.
„A magyarországi üzem növeli a BMW világméretű gyártási hálózatának teljesítményét, de ezen túlmenően azért is fontos a beruházás, mert hozzájárul a csoport globális termelési egyensúlyának fenntartásához” – válaszolt Sandra Schillmöller arra a kérdésre, hogy miért fontos a bajor vállalatnak a magyarországi fejlesztés. A társaság a közelmúltban Kínában, Mexikóban és az Egyesült Államokban is hajtott végre befektetéseket, a debreceni terjeszkedés nem titkoltan az európai jelenlét erősítését is szolgálja.
A BMW tavaly nyáron jelentette be, hogy gyárat épít Debrecenben. A beruházás egy 500 hektáros területet érint. Az építkezésnek is helyet adó északnyugati gazdasági övezet infrastruktúráját a Market Építő Zrt. alakítja ki 22,29 milliárd forintból. A kormány a támogatási megállapodásban rögzítette, hogy segíti az itteni közmű-, közúti és vasúti fejlesztéseket. Papp László debreceni polgármester minapi értékelése szerint az előkészületek 15-20 százalékban már befejeződtek. Több mint 250 gépjármű és munkagép dolgozik a területen. Hamarosan kezdődik a drénezés (talajvíz-elvezető csövezés) és a talajstabilizálás, az ősszel pedig átadják a beruházónak a gyárépítéshez szükséges területet is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.