Sikeresen megállapodott a 2022-23-as üzleti évet érintő bérfejlesztésről a Tesco-Global Áruházak Zrt. és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ), valamint az Egyenlő.hu – a modern szakszervezet. A vállalat az idén 3,4 milliárd forintot fektet az áruházakban és logisztikai központokban dolgozó munkatársai bérébe, ami így a munkatársak túlnyomó többségének – 2022. januártól és márciustól két lépcsőben – a tavalyi bérmegállapodáshoz képest átlag 10 százalékkal emelkedik. 

A Tesco 2022-ben is gyermekvállalási és beiskolázási, jubileumi, egészségügyi és szociális elemeket is tartalmazó juttatási csomaggal egészíti ki munkatársai jövedelmét, csaknem 4 milliárd forint értékben.

A bérmegállapodás következtében az áruházláncnál 2022. március 1-jétől az elérhető maximális jövedelem az átlagos műszakpótlékkal és túlórával, cafetériával, vásárlási kedvezménnyel és a munkaerőpiaci sajátosságokra reflektáló lokációs pótlékkal maximum bruttó 374 ezer forintra emelkedik; lokációs pótlék nélkül bruttó 344 ezer forint körül alakul.

Munkatársaim a világjárvány által meghatározott tavalyi évben is megfeszített tempóban, fáradhatatlanul biztosították, hogy vásárlóinkat minden esetben minőségi termékekkel, kiváló árakon és biztonságos körülmények között tudjuk kiszolgálni

– mondta Pálinkás Zsolt, a Tesco-Global Zrt. vezérigazgatója. Kiemelte, hogy kitartó munkájukat a kiskereskedelmi szektorban egyedülálló módon, összesen több mint bruttó 2 milliárd forint jutalommal köszönték meg, legutóbb idén januárban. Az a cél, hogy 2022-ben is olyan bérpolitikát folytassanak, amely a jelenlegi gazdasági körülmények között egyszerre szolgálja a munkatársak és a fenntartható működés érdekeit. 

A Tesco a szakszervezetek közös javaslatának legfontosabb alapelveit beépítette ajánlatába, ami kiváló alapot adott arra, hogy gyorsan megállapodjunk

– mondta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének elnöke. Ehhez Bubenkó Csaba, az Egyenlő.hu – a modern szakszervezet elnöke annyit tett hozzá, hogy olyan bérmegállapodás született, ami egyszerre veszi figyelembe a gazdasági és a munkaerőpiaci helyzetet, valamint a munkatársak elvárásait és érdekeit.

A Tesco 2017 és 2021 között több mint 21 milliárd forintos bérfejlesztést hajtott végre, 2022-ben pedig több mint 3,4 milliárd forintot fordít erre a célra. A vállalat ezenkívül elkötelezett amellett, hogy munkatársai számára az alapbéremelésen kívül vonzó juttatási rendszert alakítson ki.