Berlusconi újraindítja a Forza Italiát
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságEz volt Berlusconi első pártja, amelynek megalapítása után a vállalkozóból lett politikus még abban az évben választást nyert. A párt 2009-ben olvadt be a PdL jobbközép szövetségbe.
Berlusconi Facebook-üzenetében hangsúlyozta, hogy elsősorban fiatalokat és lelkes olaszokat keresnek a Forza Italia újraindításához.
Az első olasz sajtókommentárok szerint Berlusconi a bejelentéssel a előre igyekszik ellensúlyozni a július 30-i bírósági ítéletet, amelyben a semmítőszék a politikust érintő Mediaset-perben, vagyis arról dönt, hogy megerősíti-e vagy sem az első- és másodfokú ítéletet, amely 4 év börtönre és közhivataloktól való 5 éves eltiltásra ítélte Berlusconit.


