BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ingadozó hozamok

A hét nagy részében viszonylag nyugodt kereskedelem jellemezte a hazai másodlagos állampapírpiacot, a hétfői belépő azonban meglepetésszerű és nagymértékű hozamemelkedést hozott. A sokak szerint spekulációs nyomás hatására beindult folyamat a későbbiekben nem folytatódott ugyan, az első napon azonban így is több lejáraton 20 bázispont körüli emelkedést eredményezett. A meghatározó elmozdulások a hozamgörbe rövidebb végére összpontosultak. Kedden mérsékelt korrekció következett a piacon, az egyes lejáratok 8 bázisponttal bezáruló mértékben estek a nap folyamán. A legnagyobb csökkenést az aukcióval is értintett három hónapos futamidő produkálta. Szerdán ismét fordult a szélirány, az emelkedés azonban mérsékelt ütemű maradt, a legjelentősebb elmozdulás 6 bázispontos volt. Csütörtökön szinte mozdulatlanok maradtak a hozamok, egyedül az aukciós hároméves lejárat emelkedett 8 bázisponttal. Pénteken újból lefelé korrigált a piac, a legtöbb lejárat visszavette az előző két napban felhalmozott hátrányát.

Két alkalommal tartott aukciót a héten az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A három hónapos papírok iránt közel háromszoros túlkereslet mutatkozott, a csütörtöki kötvénynapon azonban visszafogottabb volt az érdeklődés, a hároméves papírok esetében a túlkereslet másfélszeres volt. Ezen a héten 3, 6 és 12 hónapos diszkontkincstárjegyeket aukcionál az ÁKK.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.