BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bukóban a unit-linked biztosítások is

Tetemes veszteségeket kénytelenek elszenvedni mostanában a befektetési egységhez kötött (unit-linked) biztosításokba invesztáló ügyfelek is, hiszen a mögöttes alapok siralmas teljesítményt nyújtanak.

A legrosszabbul azok jártak, akik zömmel eszközalapot válogattak portfólióikba: a biztosítók honlapjain közzétett hozamtáblázatokban nemritkán –50 vagy –55 százalékos hozamok köszönnek vissza. A biztosítók álláspontja ennek kapcsán nem meglepő: szerintük a unit-linked hosszú távú, minimum öt-, de inkább tíz-húsz éves befektetés, ezért az átmeneti negatív teljesítmény nem végzetes csapás a konstrukcióra. Ennek tükrében – hangsúlyozzák – kiszállni sem érdemes. Az ügyfelek reakcióját illetően az egyes biztosítók tapasztalatai eltérők, ám az biztos, hogy a garantált konstrukciókat keresik majd a potenciális befektetők.

A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.