Egyre nagyobb a vagyon a befektetési alapokban
„A befektetési alap piac folyamatos növekedésének eredményeképpen az év eleje óta mintegy 1000 milliárd forinttal nőtt az alapokban kezelt vagyon. Az alacsony kamatkörnyezetben pedig ez a trend még jó darabig folytatódhat. Az elmúlt időszak slágerei a vegyes alapok, a kötvény típusú alapok és a tőke- és hozamvédett alapok voltak, a folytatásban pedig a védett vegyes alapok további térnyerésére számítunk” – tájékoztatott Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
A növekedést továbbra is az hajtja, hogy az alacsony kamatszint miatt a befektetők keresik az alternatív, magasabb hozamlehetőséget biztosító befektetési lehetőségeket. Ezzel együtt azonban az ügyfelekre többnyire továbbra is óvatosság jellemző, így e két tényező együttesen egyértelműen a befektetési alapok felé fordítja a megtakarítók figyelmét – közölte a befektetési igazgató.
Mivel a következő 3-6 hónapban várhatóan marad a jelenlegi alacsony kamatkörnyezet, ezért úgy látjuk, hogy a befektetési alap piac növekedésének mostani tendenciája is folytatódik. Ezt a folyamatot pedig idén az eho-mentesség iránti igény még jobban felerősítheti – mondta el Horváth István.


