Kgfb: komoly drágulást hozott a díjliberalizáció
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A különféle teljesítmény szerinti bontásból (kis-, közép- és nagykategória) kitűnik, hogy a legnagyobb növekedést az elmúlt kilenc hónapban a 150 kW feletti teljesítményű autók köteleződíja produkálta, amely minden bonus-kategóriában csaknem a harmadával drágult. A féléves adatokhoz képest azonban jelentős korrekciók zajlottak le az egyes szegmensekben. Míg félévkor még minden teljesítménykategóriánál a B10-es besorolású autóknál következett be nagyobb mértékű (a nagykategóriánál például közel 60 százalékos) díjemelkedés, mára ez a tendencia mindenhol megfordult, és ismét a kedvező kártörténeti besorolású járművek preferálása tapasztalható.
„A időszak elején tapasztalható aktív kísérletezést követően a díjstruktúra viszonylag állandósult – értékelte az elmúlt hónapok fejleményeit Sebestyén László, a Netrisk vezérigazgatója. Az év eleje óta – tette hozzá – összesen 44 tarifaváltoztatást jelentett be a piacon szereplő 15 biztosító, ezek több felére azonban még a március-áprilisi időszakban került sor.
Ami az év végi kötelezőkampányt illeti, abban még mindig a hazai gépjárműállomány több mint fele, kétmillió jármű érintett: ennyi kötelező biztosításnak az évfordulója esik az év végére. Továbbra is intenzív lesz tehát a kampány, amelynek során a Netrisk várakozásai szerint idén is mintegy 400-450 ezer biztosítóváltásra kerül sor.
A kampány időszakára a legtöbb biztosító várhatóan új díjtarifát hirdet majd. A kiélezett kampány hatására az időszak során kötött szerződések átlagdíja a Netrisk várakozásai szerint ismét jóval az évközi díjak szintje alatt, várhatóan 12-13 ezer forint körül alakul majd, ami a tavalyi kampányidőszakban kötött szerződések átlagdíjánál ugyan kissé magasabb, de a kgfb-indexben időszakosan így is közel 50 százalékos zuhanást okozhat.


