Az év végére 5528,6 milliárd forintra süllyedt a befektetési alapok nettó eszközértéke a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adatai szerint. Az év utolsó két hónapjában összesen 37 milliárd forinttal csökkent a konstrukciók vagyona. Szinte minden szektor kevesebb pénzt tartott befektetési jegyekben az év végén, mint egy-két hónappal korábban. A bankok, az egyéb pénzügyi vállalkozások és a nem pénzügyi vállalkozások alapokban lévő vagyona csökkent, a háztartások viszont kitartottak kedvenc megtakarítási formájuk mellett. Így december végén már 3878,8 milliárd forintnyi befektetési jegy volt az értékpapírszámláikon, ami 2013 vége óta 21 százalékos növekedést jelent.
Az alapok döntő hányada nyílt végű volt az év végén, zártvégű alapokban mindössze 346 milliárd forintot, ami a teljes vagyon 6,26 százalékát jelenti. A portfóliókezelők továbbra is hisznek a magyarországi piacban, a vagyon 80 százalékát ugyanis belföldi eszközökben tartják. A teljes alapokban kezelt vagyon fele van az MNB által nem részletezett egyéb eszközben. Ennek legjelentősebb része feltehetően készpénz, számlapénz vagy bankbetét lehet, ebben a kategóriában tartják nyilván a más befektetési alapokban lévő vagyont és az ingatlanokat is.
Az államkötvény is nagyon kedvelt, az alapkezelők rekord mennyiséget, már több mint 780 milliárd forintnyit tartanak belőle, emellett 490 milliárd forintnyi kincstárjegy megvásárlásával is finanszírozzák az államot. A nem állami – tehát vállalati vagy banki – kötvények állománya is csúcson van az alapokban, meghaladja a 250 milliárd forintot. Hazai részvényekben viszont továbbra is csak minimális összeget, 54 milliárd forintot tartottak az év végén a portfóliómenedzserek, miközben külföldi részvényekbe ennek a volumennek a háromszorosát fektették be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.